03/02/2018
Wiara Lecha przegrała swój pierwszy wiosenny sparing. Przygotowania do rundy wiosennej Kibole zaczęli od meczu kontrolnego z Pogonią Lwówek. Goście pokonali zespół trenera Jarosława Wróblewskiego 2:1. Bramkę dla Wiary Lecha zdobył Jan Makowski.

Do meczu, który odbył się na bocznym boisku Kibole przystąpili w eksperymentalnym składzie. Szkoleniowiec DWL miał do dyspozycji aż 23 zawodników, w tym trzech bramkarzy. W związku z tym spotkanie zostało podzielone na 30-minutowe tercje. W sparingu wzięło udział także kilku zawodników testowanych, którzy walczą o swoje miejsce w zespole trzeciej siły Poznania.

Spotkanie zaczęło się od kilku zrywów Wiary Lecha. Szansę na zdobycie bramki miał między innymi Piotr Makowski. W 22. minucie ten sam zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego. Po faulu na Sławomirze Makowskim sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wyczuł intencje „Sznapa”.

W 44. minucie wynik spotkania otworzył Jan Makowski fenomenalnym strzałem z ponad 30 metrów. Minutę później dobrze dysponowani tego dnia goście doprowadzili do wyrównania. Tym razem sędzia podyktował rzut karny dla Pogoni Lwówek, której zawodnik już pewnie skierował piłkę do bramki. Kwadrans później goście zdobyli drugiego gola, który dał im prowadzenie w meczu rozgrywanym na bocznym boisku przy ulicy Bułgarskiej, które od niedawna pokryte jest balonem. Napastnik Pogoni wykorzystał kolejną szansę wykreowaną z kontrataku, minął testowanego bramkarza i umieścił futbolówkę w siatce.

Przed trenerem Jarosławem Wróblewskim i jego zespołem jeszcze mnóstwo czasu na solidne przygotowanie się do wiosennej kampanii. Pierwszy mecz ligowy z Orkanem Jarosławiec zaplanowany jest bowiem na 31 marca. Do tego czasu zawodnicy DWL rozegrają jeszcze 8 gier kontrolnych. Najbliższa już w najbliższy czwartek, a rywalem Wiary Lecha będzie Grom Plewiska.

Wiara Lecha - Pogoń Lwówek 1:2 (0:0, 1:2)
bramki: 44' Jan Makowski - 45'k, 60'
DWL: Michał Pecold - Filip Bin, Patryk Olaszczyk, Maciej Łaszyński, Michał Dąbrowski - Tomasz Smura, Jakub Pawlaczyk, Łukasz Wyka, Sławomir Makowski, Dominik Bednarek - Piotr Makowski
Ponadto zagrali: Maciej Makowski, Daniel Guszczyński - Krystian Gubański, Przemysław Dembiński, Krzysztof Stachowiak, Jan Makowski, Mateusz Bednarek, Marcin Janas, Jakub Nowak, Sławomir Witczak, Dawid Norek, Artur Grajkowski