06/09/2018
W zaległym meczu 5. kolejki Ligi Międzyokręgowej Wiara Lecha pokonała Lipno Stęszew 3:1. Była to pierwsza wyjazdowa wygrana Lechitów w historii występów na tym szczeblu rozgrywek.

Trzy lata temu Wiara Lecha pokonała Lipno w Stęszewie 3:1. Dla Kiboli, którzy wówczas raczkowali w okręgówce, była to pierwsza wyjazdowa wygrana. Historia się powtórzyła. DWL przyjechał po premierowe zwycięstwo w delegacji w Lidze Międzyokręgowej. Odniósł je w Stęszewie, a mecz zakończył się wynikiem … 3:1.

Pojedynek ułożył się dla kibiców Lecha znakomicie. Już w drugiej minucie po znakomitym rozegraniu rzutu z autu i przedłużeniu piłki głową przez Stanisława Makowskiego Wiara Lecha wyszła na prowadzenie. Piłkę do siatki skierował Tomasz Smura. Kibole całkowicie zdominowali poczynania boiskowe w pierwszych 45 minutach. Gospodarze mieli sporo szczęścia, gdyż Lechici nie wykorzystali kilku znakomitych okazji do podwyższenia rezultatu. DWL powinien prowadzić przynajmniej różnicą trzech bramek.

W drugiej połowie mecz się wyrównał. Lipno potrafiło się przeciwstawić gościom, a od 68. minuty grało w przewadze jednego zawodnika po drugiej żółtej kartce Artura Adamskiego. Wiara Lecha nie zamierzała się tylko bronić. W 74. minucie futbolówkę odzyskał Dawid Kaczmarek i zagrał do wprowadzonego dziesięć minut wcześniej Michała Niedźwiedzkiego, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Lipna. Gospodarze szybko odpowiedzieli na bramkę Kiboli. Minutę później było już 1:2. Wiara Lecha przetrwała końcowe fragmenty spotkania. W 90. minucie składy zostały wyrównane, gdy drugą żółtą kartkę za niesportowe zachowanie obejrzał Maciej Scherfchen. Kibole zwycięstwo przypieczętowali w doliczonym czasie gry. Rzut karny na faulu na Macieju Smuniewskim wykorzystał Dawid Kaczmarek.

W następnej kolejce Wiara Lecha zmierzy się z Płomieniem Przyprostynia. Pojedynek w ramach 6. kolejki odbędzie się w sobotę 8 września o godzinie 18:00 na stadionie przy ulicy Gdańskiej.

Lipno Stęszew – Wiara Lecha 1:3 (0:1)

bramki: 75’ Bartłomiej Jóźwiak – 2’ Tomasz Smura, 74’ Michał Niedźwiedzki, 93’ Dawid Kaczmarek (k)

żółte kartki: Maciej Scherfchen, Alan Czekała – Dominik Bednarek, Artur Adamski, Tomasz Smura

czerwone kartki: Maciej Scherfchen (druga żółta kartka) – Artur Adamski (druga żółta kartka)

DWL: Michał Pecold - Patryk Olaszczyk, Stanisław Makowski, Maciej Łaszyński, Artur Adamski - Dawid Kaczmarek (94. Filip Bin), Sławomir Makowski, Dominik Bednarek (77. Jan Makowski), Maciej Smuniewski, Mateusz Bednarek (65. Michał Niedźwiedzki) - Tomasz Smura

Widzów: ok. 150 (70 Lecha)