Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
01/08/2017
W siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano Puchar Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Wiara Lecha przygodę z rozgrywkami rozpocznie od trzeciej rundy, która odbędzie się 20 września.

Puchar Polski na szczeblu okręgu poznańskiego ruszy 19 i 20 sierpnia. W pierwszej rundzie DWL pozna pierwszego z swoich potencjalnych rywali, którym zostaną juniorzy Polonii Środa Wielkopolska lub b-klasowy Pogrom Luboń. Na kolejnym szczeblu na zwycięzcę tego pojedynku czekać będzie występująca w A-klasie Stella Luboń. W trzeciej rundzie, czyli de facto 1/32 finału najlepszy zespół z wymienionej trójki spotka się u siebie z Wiarą Lecha. Mecz odbędzie się 20 września. Lechici udadzą się do Środy Wielkopolskiej lub Lubonia.

 

Znamy także potencjalnych rywali Wiary Lecha w kolejnych rundach. W przypadku wygrania meczu w 1/32 finału Kibole zmierzą się z kimś z trójki: Polonia II Środa Wielkopolska, Maratończyk Brzeźno lub Warta Śrem. W walce o ćwierćfinał najprawdopodobniej czekać będą triumfatorzy wielkopolskiego Pucharu Polski - trzecioligowa Polonia Środa Wielkopolska, która nie powinna mieć problemów z pokonaniem Avii Kamionki,  a następnie zwycięzcy meczu Orkan Jarosławiec - Pogoń Książ Wielkopolski/Las Puszczykowo. Mecze 1/16 i 1/8 odbędą się odpowiednio 4 i 18 października. 

 

Ćwierćfinały i półfinały zostaną rozlosowane po ostatnich meczach 1/8 finału, a mecze odbędą się już podczas rundy wiosennej. 

 

Swojego rywala poznali także oldboje Lecha Poznań. W 1. rundzie czekać ich pojedynek z b-klasowym Jastrzębiem Rudniki, a następnie w przypadku kolejnych sukcesów Orzeł Łowyń i Obra Zbąszyń.