14/04/2018
Wiara Lecha wygrała w meczu 16. kolejki Klasy Okręgowej z Kłosem Zaniemyśl 5:0. Była to pierwsza wygrana DWL na wiosnę.

Kibole na mecz wyszli niezwykle zmotywowani i od początku ruszyli na rywali z Zaniemyśla. Goście nie mieli nie do powiedzenia i przez cały mecz nie zagrozili bramce strzeżonej przez Michała Pecolda. Wiara Lecha objęła prowadzenie już w 4. minucie, gdy po dośrodkowaniu Michała Niedźwiedzkiego bramkę po strzale głową zdobył Dawid Kaczmarek. Do końca pierwszej odsłony DWL atakował, stwarzał sytuacje, ale nie potrafił ich wykorzystać. Po zmianie stron bardzo szybko, bo już w 55. minucie Lechici podwyższyli prowadzenie. Gola na 2:0 zdobył Mateusz Bednarek. Na trzecią bramkę kibice zgromadzeni na trybunie musieli czekać aż dwadzieścia jeden minut. Swoją okazję wykorzystał Tomasz Smura, który w 76. minucie trafił na 3:0. Kolejne bramki były kwestią czasu. Na listę strzelców odpowiednio w 82. i 88. minucie wpisali się Michał Niedźwiedzki i Dawid Norek. Ten ostatni ustalił wynik spotkania na 5:0.

W następnej kolejce Wiara Lecha pojedzie do Murowanej Gośliny. Pojedynek z miejscową Concordią zostanie rozegrany w sobotę 21 kwietnia o godzinie 16:00.

Wiara Lecha – Kłos Zaniemyśl 5:0 (1:0)

bramki: 4’ Dawid Kaczmarek, 55’ Mateusz Bednarek, 76’ Tomasz Smura, 82’ Michał Niedźwiedzki, 88’ Dawid Norek

DWL: Michał Pecold – Michał Dąbrowski, Maciej Łaszyński, Stanisław Makowski, Sławomir Makowski – Dawid Kaczmarek (86. Dominik Siejak), Jakub Pawlaczyk, Dominik Bednarek (84. Artur Adamski), Tomasz Smura, Michał Niedźwiedzki (84. Dawid Norek) – Mateusz Bednarek (77. Marcin Janas)

Widzów: ok 100