31/03/2018
Wiara Lecha przegrała w 14. Kolejce Klasy Okręgowej z Orkanem Jarosławiec 1:3. Jedyną bramkę dla DWL zdobył Tomasz Smura.

Kibole znakomicie rozpoczęli pojedynek z Orkanem. W 8. minucie Wiarę Lecha na prowadzenie wyprowadził Tomasz Smura, który trafił do siatki po asyście Dawida Kaczmarka. Pięć minut później sędzia odgwizdał rzut karny dla Lechitów. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Stanisław Makowski, ale nie zdołał pokonać bramkarza gości. Trafił w poprzeczkę. Chwilę później po błędzie w defensywie napastnik Orkana pokonał Michała Pecolda. Kibole do końca pierwszej części stwarzali sytuacje, ale nie potrafili zdobyć drugiego gola.

Po zmianie stron Wiara Lecha dłużej utrzymywała się przy piłce, próbowała strzałów z dystansu, jednak nie zagroziła poważniej bramce gości. Orkan wyprowadzał kontrataki. Pierwszy z nich zakończył się podyktowaniem rzutu karnego. To co nie udało się kapitanowi poznaniaków udało się zawodnikowi z Jarosławca. Orkan wyszedł na prowadzenie 2:1. Dziesięć minut później było już po meczu. Goście po raz trzeci pokonali Pecolda i zapewnili sobie trzecie zwycięstwo w sezonie. Dla Wiary Lecha była to pierwsza ligowa porażka u siebie, a druga z rzędu licząc pojedynek z Polonią Środa Wielkopolska.

W następnej kolejce Wiara Lecha zagra z Avią Kamionki. Mecz odbędzie się w niedzielę 8 kwietnia o godzinie 14.

Wiara Lecha – Orkan Jarosławiec 1:3 (1:1)

bramki: 8’ Tomasz Smura – 17’, 78’ (k), 88’

żółte kartki: Jan Makowski, Mateusz Bednarek, Artur Adamski, Michał Pecold – zawodnik Orkana

DWL: Michał Pecold – Patryk Olaszczyk, Stanisław Makowski, Artur Adamski, Sławomir Makowski (73. Kacper Szulc) – Michał Niedźwiedzki, Jan Makowski, Tomasz Smura, Dominik Bednarek, Dawid Kaczmarek – Mateusz Bednarek

Widzów: ok. 70