Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
17/06/2017
W meczu 29. kolejki Wiara Lecha przegrała z TPS Winogrady 0:1. Derbowy pojedynek odbył się na stadionie na os. Wichrowe Wzgórze.

Od początku spotkania inicjatywę w derbach Poznania przejęła Wiara Lecha. Niestety Kibole nie potrafili zamienić przewagi na bramki. W 31. minucie po błędzie w rozegraniu piłki, w sytuacji sam na sam znalazł się zawodnik TPS-u, który nie miał problemów z ulokowaniem jej do siatki. Gospodarze zdobyli, jak się później okazało, jedynego gola tego spotkania dającego im zwycięstwo w prestiżowym pojedynku. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wiara Lecha dalej atakowała i narażała się na kontry. Dogodniejsze sytuacje w tym meczu, szczególnie w jego końcówce miał TPS, który powinien podwyższyć prowadzenie.

 

Mecz odbywał się przy nadkomplecie publiczności. Na boisku w sercu osiedla Wichrowe Wzgórze zjawiło się 450 osób. Z bardzo dobrej strony pokazał się Fyrtel Północ, który uraczył wszystkich dwiema efektownymi oprawami.

 

Wiarę Lecha czeka teraz ostatni mecz w sezonie. Pojedynek, który zaważy na końcowej lokacie. Kibole mogą muszą zająć drugie miejsce, a do tego potrzebują wygranej w meczu u siebie z Concordią Murowana Goślina. Porażka może spowodować, że Kibole spadną nawet na piąte miejsce. Ostatni pojedynek kampanii 2016/17 odbędzie się w niedzielę 18 czerwca o godzinie 16:00.

 

TPS WINOGRADY - WIARA LECHA 1:0 (1:0)

Bramka: (31.)

Żółte kartki: S. Makowski, J. Makowski, Pawlaczyk, Smelkowski

DWL: Daniel Guszczyński - Patryk Olaszczyk, Artur Adamski, Maciej Łaszyński (83. Marcin Surowiec), Michał Dąbrowski - Jakub Pawlaczyk (73. Piotr Makowski), Sebastian Smelkowski, Jan Makowski - Michał Niedźwiedzki, Łukasz Wyka, Sławomir Makowski