Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
19/10/2018
W meczu 12. kolejki Ligi Międzyokręgowej Wiara Lecha zmierzy się z LZS Stare Oborzyska. Początek spotkania, które zostanie rozegrane w niedzielę 21 października na stadionie przy ulicy Gdańskiej, zaplanowano na godzinę 18:00.

LZS Stare Oborzyska po jedenastu seriach zamyka ligową tabelę. Od początku sierpnia najbliższy rywal Wiary Lecha wywalczył zaledwie jedno oczko w pojedynku przeciwko Orli Jutrosin. Pozostałe mecze przegrał. DWL po trzech wygranych z rzędu został zastopowany w Lwówku, gdzie musiał uznać wyższość miejscowej Pogoni. Kibole pomimo porażki utrzymali pozycję wicelidera, ale za ich plecami zrobił się tłok. Nad dziewiątą Rawią Rawicz Lechici mają zaledwie cztery punkty przewagi.

 

Po porażce na inaugurację Kibole wygrali u siebie kolejne pięć spotkań, w których mogą pochwalić się kapitalnym bilansem bramkowym – 19:1! LZS na wyjazdach przegrał wszystkie mecze. Gości ze Starych Oborzysk Wiara Lecha nie ma prawa zlekceważyć. W historii kibolskiej drużyny zdarzały się mecze, w których zespół z dolnych rejonów okazywał się lepszy od DWL. W poprzedniej kampanii takim zespołem był Orkan Jarosławiec. Po inauguracji wiosny na Gdańskiej zajmowali przedostatnie miejsce i mieli na koncie trzy wygrane, w tym dwie z Wiarą Lecha! W pierwszym sezonie w okręgówce Kibole przegrali u siebie z zamykającą tabelę Spójnią Strykowo 0:3. 

 

Jedyną wygraną w drugim półroczu LZS odniósł w Pucharze Polski. W rywalizacji zespołów z okręgu leszczyńskiego na etapie 1/16 finału pokonał Dąb Boguszyn. W późniejszej fazie po emocjonującym starciu przegrał z 4-ligową Krobianką Krobia 3:4. Wiara Lecha również przebrnęła jedną rundę, po czym odpadła w 1/16 finału. Kibole pokonali Meblorza 1:0, a dwa tygodnie później ponieśli wysoką porażkę w Kamionkach.