Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
14/08/2018
W środę 15 sierpnia o godzinie 18:00 Wiara Lecha podejmie w Poznaniu Rawię Rawicz. Będzie to mecz drugiej kolejki Ligi Międzyokręgowej.

Nieudany start mają za sobą Wiara Lecha i Rawia Rawicz. Oba zespoły przegrały inauguracyjne pojedynki na własnych boiskach. Kibole w dramatycznych okolicznościach ulegli Akademii Reissa Tarnowo Podgórne, a Rawia musiała uznać wyższość GKS-owi Dopiewo przegrywając 0:2.

 

Zdecydowanym faworytem środowej potyczki będą goście z Rawicza, którzy poprzednie trzy sezony spędzili na poziomie czwartej ligi. Rawia była w niej ligowym średniakiem. Zajmowała odpowiednio 11., 9. i ponownie 11. miejsce. W tej ostatniej kampanii w wyniku reorganizacji ta lokata spowodowała spadek o klasę niżej.  Rawiczanie w ostatnich latach dwukrotnie zdobyli okręgowy Puchar Polski. W sezonie 2014/2015, w którym wywalczyli także awans do czwartej ligi, w finale pokonali Grom Wolsztyn 5:2. Rywalizacja o wojewódzki Puchar Polski zakończyła się na ćwierćfinałowej porażce z późniejszym zwycięzcą – KKS-em Kalisz. Kolejny sukces miał miejsce dwa lata później. Rawia wygrała finałowy pojedynek z Obrą Kościan 2:1 po bramce zdobytej w 90. minucie, ale WZPN zweryfikował wynik na walkower dla drużyny przeciwnej, gdyż w szeregach klubu z Rawicza wystąpił nieuprawniony zawodnik.

 

W okresie przygotowawczym Rawia zagrała pięć sparingów, z których trzy wygrała, jeden zremisowała i jeden przegrała. W ostatnich ośmiu ligowych potyczkach tylko raz wywalczyła trzy punkty. Podobnie jak Wiara Lecha, która odniosła jedno zwycięstwo w sześciu spotkaniach, pozostałe pięć przegrywając. Dla Kiboli będzie to pierwszy w historii mecz z zespołem z okręgu leszczyńskiego. 

 

Mecz Wiary Lecha z Rawią Rawicz posędziuje trójka sędziowska wyznaczona przez Kolegium Sędziów OZPN Leszno: Kasperski, Ćwikliński, Olejniczak.