11/08/2017
W ostatnim meczu kontrolnym podczas letnich przygotowań Wiara Lecha zremisowała z Sokołem Pniewy 1:1. Bramkę dla DWL zdobył Mateusz Bednarek. Pojedynek odbył się na boisku przy ul. Bułgarskiej.

Trener Jarosław Wróblewski w czwartkowy wieczór mógł po raz ostatni sprawdzić swoich podopiecznych przed zbliżającym się sezonem. Na Bułgarską przyjechał Sokół Pniewy, z którym pół roku temu przygotowująca się do rundy wiosennej Wiara Lecha zremisowała aż 6:6. Ponad tydzień przed startem jesiennej kampanii ponownie padł remis, ale zawodnicy obu zespołów uraczyli nas tylko dwiema bramkami.

Strzelanie rozpoczęła Wiara Lecha, która za sprawą niezawodnego w ostatnich tygodniach Mateusza Bednarka wyszła na prowadzenie w 11. minucie gry. Napastnik Kiboli zdobył gola po dobitce strzału Jana Makowskiego. Goście wyrównali i ustalili wynik spotkania jeszcze w pierwszej części po bramce w 39. minucie. Do siatki trafili po szybko rozegranym rzucie wolnych. Pojedynek był wyrównany i toczył się głównie w środkowej strefie boiska.

Następny mecz Wiary Lecha będzie pojedynkiem o ligowe punkty. 19 sierpnia DWL uda się do Jarosławca na spotkanie z miejscowym Orkanem. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00.

WIARA LECHA - SOKÓŁ PNIEWY 1:1 (1:1)
Bramki: 11' Mateusz Bednarek - 39' Bartosz Kostrzyński
DWL:  Mateusz Kuk (46. Michał Pecold) - Sławomir Makowski, Artur Adamski, Maciej Łaszyński, Michał Dąbrowski (84. Dominik Siejak) - Jan Makowski (60. Stanisław Makowski), Dominik Bednarek (60. Jakub Pawlaczyk), Tomasz Smura (70. Dawid Norek), Dawid Kaczmarek (65. Jakub Drzewiecki), Kacper Szulc (46. Michał Niedźwiedzki) - Mateusz Bednarek (65. Piotr Makowski)