31/07/2017
W niedzielę przed meczem Lecha z Piastem Gliwice Wiara Lecha rozegrała czwarty mecz sparingowy z rezerwami Polonii Środa Wielkopolska. Pojedynek, który odbył się na boisku rywala zakończył się remisem 3:3. Dwa gole dla DWL zdobył Krzysztof Szenfeld, jednego Piotr Makowski.

Mecz zaczął się kapitalnie dla gospodarzy, którzy już w drugiej minucie objęli prowadzenie. Gola dla średzian zdobył Piotr Skrobosiński. Na przerwę Poloniści nie schodzili jednak w dobrych nastrojach. Wyrównanie padło w 23. minucie, gdy do siatki trafił grający wyjątkowo na lewej stronie obrony Krzysztof Szenfeld. Defensor nie poprzestał na tym jednym trafieniu i szesnaście minut później wyprowadził Kiboli na prowadzenie. 180 sekund później było już 3:1 dla Wiary Lecha. Trzecią bramkę podczas okresu przygotowawczego zdobył Piotr Makowski. Po zmianie stron Kibolom nie udało się powiększyć prowadzenia. Chwilę po wznowieniu gry gospodarze zdobyli gola kontaktowego, a w 82. minucie za sprawą Piotra Leporowskiego doprowadzili do wyrównania. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i mecz zakończył się remisem 3:3.

Wiara Lecha nie zwalnia tempa i oprócz trzech treningów rozegra też mecz kontrolny, który odbędzie się w środowe popołudnie. Kibole pojadą do Szamotuł na pojedynek ze Spartą. Mecz rozpocznie się o 18:30.

POLONIA II ŚRODA WIELKOPOLSKA - WIARA LECHA 3:3 (1:3)
Bramki: 2' Piotr Skrobosiński 47' Adrian Błaszak 82' Piotr Leporowski  - 23' 39' Krzysztof Szenfeld, 42' Piotr Makowski
DWL: Mateusz Kuk - Krzysztof Szenfeld, Artur Adamski, Maciej Łaszyński, Sławomir Makowski - Kacper Szulc, Dominik Bednarek, Jan Makowski, Tomasz Smura, Dawid Kaczmarek - Piotr Makowski
Na zmiany wchodzili: Adam Górski - Jakub Nowak, Stanisław Makowski, Jakub Pawlaczyk, Mateusz Bednarek, Sławomir Witczak, Mikołaj Dziedziński