Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
09/03/2018
W sobotę 10 marca o godzinie 16:30 Wiara Lecha rozegra kolejny mecz kontrolny. Kibole zmierzą się ze starymi znajomymi, czyli rezerwami Polonii Środa Wielkopolska.

Z klubem ze Środy Wielkopolskiej Wiara Lecha rywalizowała najczęściej w swojej krótkiej, blisko siedmioletniej historii. DWL dwukrotnie mierzył się z trzecioligową Polonią, sześć razy z jej drugim zespołem i raz z juniorami. Rezerwy były sparingpartnerem Wiary Lecha przed obecnym sezonem, kiedy to na średzkim stadionie padł remis 3:3. Następnie Kibole zagrali z Polonią trzykrotnie w … Pucharze Polski. Pokonali juniorów i rezerwy, by w 1/8 finału odpaść z pierwszą drużyną.

 

Średzianie występują w poznańskiej A-klasie, w której po rundzie jesiennej zajmują trzecie miejsce za Czarnymi Czerniejewo i Olimpią Poznań. Rezerwy Polonii są na dobrej drodze do awansu do Klasy Okręgowej. Nad czwartym Phytopharmem Klęka i piątą Pogonią Książ Wlkp zespołem mają obecnie pięć punktów przewagi.

 

W zeszły weekend oba zespoły sparowały. Wiara Lecha przegrała z Czarnymi Czerniejewo 2:4, natomiast Poloniści minimalnie ulegli Vitcovii Witkowo 2:3. Na sobotni mecz szkoleniowiec Wiary Lecha Jarosław Wróblewski będzie miał do dyspozycji większą liczbę zawodników niż przed ostatnimi sparingami. Kadrę meczową podamy w osobnej wiadomości.

 

Pojedynek z Polonią II Środa Wielkopolska odbędzie się 10 marca o godzinie 16:30. Istnieje prawdopodobieństwo rozpoczęcia meczu z 10-minutowym opóźnieniem wynikającym z rozgrywanego tego samego dnia turnieju organizowanego przez Koziołek Poznań.

 

Relacja z meczu zostanie przeprowadzona na profilu tt DWL pod #DWLPŚR.