Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
05/10/2017
Czwartym Kibolem, który rozegrał sto meczów w Wiarze Lecha został Stanisław Makowski. Jubileusz Bubskiemu przypadł na wyjazdowy pojedynek z rezerwami Polonii Środa Wielkopolska. Makowski był kapitanem i poprowadził zespół do zwycięstwa oraz awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Stanisław Makowski jest uniwersalnym zawodnikiem, który przeważnie gra w środkowej strefie boiska. Podczas swojej przygody z Wiarą Lecha występował na pozycji stopera, defensywnego i ofensywnego pomocnika, a także jako najbardziej wysunięty zawodnik. Do DWL dołączył w przerwie zimowej, podczas sezonu w B-klasie. Pierwszy trening z zespołem zaliczył w styczniu 2013 roku. Niestety tej rundy nie mógł zaliczyć do udanych. Zagrał w zaledwie trzech meczach, co było spowodowane kontuzją pleców. Makowski zadebiutował 14 kwietnia 2013 roku w pojedynku z Bolą Poznań, w którym zdobył też premierową bramkę. Golkipera rywala pokonał po strzale głową. 27 letni zawodnik do Wiary Lecha przyszedł z A-klasowego wówczas GKS-u Gułtowy.

 

Przez ponad cztery lata kilkanaście razy był kapitanem zespołu. Wiarę Lecha wprowadzał, mając opaskę na lewym ramieniu, na mecz z Orkanem Jarosławiec, który odbył się na stadionie Lecha Poznań. Obecnie jest jednym z zastępców nominalnego kapitana Macieja Łaszyńskiego.

 

Stanisław Makowski w 100 meczach zdobył 28 bramek i otrzymał 11 żółtych kartek. 

 

Fot. Michał Szymandera