22/04/2018
Artur Adamski w meczu z Concordią Murowana Goślina rozegrał 100. mecz w barwach Wiary Lecha. 31-letni defensor DWL wszedł na boisko w 68. minucie za Macieja Łaszyńskiego. Nie był to jednak udany jublieusz. Wiara Lecha przegrała 0:2.

Artur Adamski w Wiarze Lecha jest od początku gry na dużym boisku. W DWL pojawił się jednak wcześniej, gdy ta jeszcze grała tylko i wyłącznie w rozgrywkach lig amatorskich. Jego pierwszy mecz był też pierwszym meczem Wiary Lecha na pełnowymiarowym boisku. Pojedynek w ramach Pucharu Polski przeciwko Boli Poznań, który został rozegrany 31 sierpnia 2011 roku Adamski zapamięta również z innego powodu. To właśnie popularny Arczi wyprowadził DWL na prowadzenie, czyli zdobył pierwszego historycznego gola w historii Wiary Lecha. W drugiej połowie dołożył drugie trafienie, a mecz zakończył się zwycięstwem 6:0. Ponad dwa tygodnie później przygoda z Pucharem Polski dobiegła końca w Kaźmierzu, gdzie Lechici przegrali z Czarnymi 1:5. Adamski na początku spotkania wpisał się na listę strzelców strzałem z rzutu wolnego.

Adamski w 100 meczach strzelił 11 bramek, obejrzał 34 żółte kartki i 1 czerwoną. W czasach gry w Pucharze Polski i A-klasie występował na pozycji środkowego pomocnika. W B-klasie był napastnikiem, a w Klasie Okręgowej najwięcej razy ustawiany był na środku obrony.