Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
02/06/2018
Wiara Lecha w niedzielę o 18:00 rozpocznie domowy pojedynek z Vitcovią Witkowo. Mecz zakończy 24. kolejkę, w której wyniki ułożyły się po myśli Kolejorza.

Po dwóch meczach wyjazdowych, z których Wiara Lecha wróciła z trzema punktami przyjdzie maraton pojedynków rozgrywanych na stadionie przy ulicy Gdańskiej. Pierwszym z nich będzie spotkanie z Vitcovią Witkowo, która zajmuje szóste miejsce, ale ma tylko dwa punkty straty do Kiboli. Historia meczów przemawia za goścmi, którzy w pięciu spotkaniach z Lechitami przegrali tylko raz. Stało się to podczas ostatniej wizyty Vitcovii. Pomimo zwycięstwa DWL 3:0 mecz nie był spacerkiem. Kibole zdobyli dwa gole z rzutów karnych. W rundzie jesiennej lepsza była Vitcovia, która pokonała Wiarę 1:0. 

 

Vitcovia w rundzie wiosennej spisuje się poniżej oczekiwań. W dziesięciu meczach aż siedmiokrotnie traciła punkty. Zdobyła dwanaście oczek, z czego połowę na wyjazdach, gdzie wygrała dwukrotnie. Witkowianie odnieśli zwycięstwa w Zaniemyślu i Luboniu. W starciach z drużynami z czołówki Vitcovii idzie dobrze. Goście jutrzejszego meczu potrafli zremisować z TPS-em i Lechią, a także pokonali mocną na wiosnę Concordię. Zdarzały im się też wpadki jak wysoka przegrana z Trzynastką oraz domowa porażka z Wielkopolską Komorniki. 

 

Wiara Lecha w rundzie wiosennej na własnym boisku w czterech meczach zgromadziła dziewięć punktów. Na inaugurację przegrała z Orkanem Jarosławiec, po czym pokonała Kłos, Trzynastkę i Luboński. Rywale nie należeli do czołówki. Pierwszym zespołem, który na poważnie sprawdzi Lechitów na Śródce będzie właśnie Vitcovia Witkowo. 

 

Po meczu z TPS Winogrady z gry wypadło kilku zawodników. W niedzielnym pojedynku za kartki pauzować będzie trzech podstawowych graczy - Tomasz Smura, Michał Niedźwiedzki i Mateusz Bednarek. Lista nieobecnych jest jeszcze dłuższa, ale o tym napiszemy jutro przy przedstawianiu kadry meczowej. 

 

Historia meczów z Vitcovią Witkowo

 

Sezon 2015/16

 

0:5 (w)
1:1 (Stanisław Makowski) (d)

 

Sezon 2016/17

 

3:0 (Tomasz Smura 2, Sebastian Smelkowski) (d)
1:1 (Michał Niedźwiedzki) (w)

 

Sezon 2017/2018

 

0:1 (w)

 

Bilans meczów: 5 meczów, 1 zwycięstwo, 2 remisy, 2 porażki, bramki: 5:8

 

Terminarz 24. kolejki Klasy Okręgowej 

 

2 czerwca 

 

Zjednoczeni Trzemeszno - Piast Kobylnica 2:0
Concordia Murowana Goślina - TPS Winogrady 1:0
Orkan Jarosławiec - Luboński KS 1:0
Warta Śrem - Lechia Kostrzyn 2:0

 

3 czerwca

 

14:00 - Avia Kamionki - Wielkopolska Komorniki (2:1)
18:00 - Kłos Zaniemyśl - SKS 13 Poznań (2:2)
18:00 - Wiara Lecha - Vitcovia Witkowo (0:1)