09/08/2017
W przedostatnim meczu kontrolnym Wiara Lecha wygrała w Mosinie z miejscowym KS 1920 7:1. Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się nowy nabytek DWL – Mateusz Bednarek.

Wiara Lecha wróciła na boisku w Mosinie po blisko dwóch latach. Od tamtego pamiętnego meczu, w którym efektowną oprawą popisał się FC Mosina zmieniło się wiele. Gospodarze spadli do A-klasy i przygotowują się do drugiego sezonu z rzędu w tej klasie rozgrywkowej. Wiara Lecha została czołowym zespołem Klasy Okręgowej i cały czas zamierza walczyć o awans do czwartej ligi. We wrześniu 2015 roku było 3:0 dla 1920 Mosina.

Pojedynek, który rozpoczął się kwadrans przed 19 nie był porywającym widowiskiem. Od początku spotkania przewagę miał DWL i to zawodnicy tej drużyny nadawali ton boiskowym wydarzeniom. Wynik otworzył Dawid Kaczmarek, a trzy minuty później prowadzenie podwyższył Tomasz Smura. Do przerwy, pomimo wielu okazji, rezultat nie uległ zmianie.

Po raz pierwszy podczas letniego okresu przygotowawczego Jarosław Wróblewski powołał osiemnastkę meczową, więc w przerwie dokonał siedmiu, a nie jedenastu zmian. Rezerwowi pokazali szkoleniowcowi, że przynajmniej na początku sezonu będzie miał duży ból głowy, gdy stanie przed wyborem wyjściowego składu. W drugiej części przewaga jeszcze bardziej się uwidoczniła, a Lechitów w głównej mierze rozruszał znakomicie grający Mateusz Bednarek. Napastnik DWL w pół godziny ustrzelił klasycznego hattricka. W 47. minucie podwyższył prowadzenie na 3:0, a dwadzieścia minut później zdobył gola na 4:0. Kwadrans przed zakończeniem pojedynku piłkę do siatki skierował Michał Dąbrowski. W 77. minucie trzeciego gola na swoje konto zapisał młodszy z braci Bednarków. Jego brat Dominik pozazdrościł trafień i sam popisał się piękną bramką, która ustaliła wynik meczu na 7:1. Gospodarze minutę przed trafieniem Dąbrowskiego zdobyli gola honorowego.

Wiarę Lecha przed startem rozgrywek ligowych czeka jeszcze jeden sparing. W najbliższy piątek lub sobotę DWL pojedzie do Pniew na pojedynek z miejscowym Sokołem. Dokładny termin meczu podamy na naszym oficjalnym koncie twitterowym.

KS 1920 MOSINA - WIARA LECHA 1:7 (0:2)

Bramki: 74' - 47' 67' 77' Mateusz Bednarek, 14' Dawid Kaczmarek, 17' Tomasz Smura, 75' Michał Dąbrowski, 85' Dominik Bednarek

DWL: Michał Pecold (46. Daniel Guszczyński) - Krzysztof Szenfeld (46. Michał Dąbrowski), Artur Adamski (46. Jakub Pawlaczyk), Maciej Łaszyński (46. Stanisław Makowski), Sławomir Makowski - Kacper Szulc, Dominik Bednarek, Sebastian Smelkowski (65. Tomasz Smura), Tomasz Smura (46. Jan Makowski) , Dawid Kaczmarek (46. Sławomir Witczak) - Piotr Makowski (46. Mateusz Bednarek)