Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
03/03/2018
Drugi sparing w kończącym się tygodniu rozegra Wiara Lecha. Kibole dziś na stadionie przy ulicy Gdańskiej podejmą lidera A-klasy Czarnych Czerniejewo. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16.

Wiara Lecha rywalizowała z Czarnymi Czerniejewo podczas dwóch sezonów spędzonych w A-klasie. Na stadionie przy ulicy Gdańskiej DWL wygrał 3:0 i 2:0, w Czerniejewie raz zremisował 1:1 i raz pokonał dzisiejszego rywala 2:1. Przez dwa sezony, od momentu awansu Kiboli, Czarni nieskutecznie walczyli o awans do okręgówki. Lepsi byli Orkan Jarosławiec i Avia Kamionki. W obecnej kampanii klub z Czerniejewa jest liderem A-klasy z czterema punktami przewagi nad Olimpią Poznań i ośmioma nad rezerwami Polonii Środa Wielkopolska. 

W meczach kontrolnych zdecydowanie lepiej spisują się Czarni Czerniejewo, którzy wygrali trzy spotkania. Odnieśli dwie imponujące wygrane z UKS-em Śrem 12:1 i Polonią Golina 17:1 oraz pokonali Polaninę Strzałkowo 3:2. Wiara Lecha tylko raz wygrała - 5:2 z Orłem Słopanowo, poniosła aż cztery porażki (z Pogonią Lwówek, Gromem Plewiska, Lipnem Stęszew i GKS-em Dopiewo) i zremisowała ostatni sparing ze Szturmem Junikowo. 

Niestety kolejny raz problemy kadrowe nie ominęły Wiary Lecha. Szkoleniowiec Lechitów Jarosław Wróblewski nie będzie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników. W kadrze znalazło się zaledwie 16 zawodników. 

Kadra na mecz z Czarnymi Czerniejewo

Bramkarze: Maciej Makowski, Michał Pecold
Obrońcy: Artur Adamski, Dominik Bednarek, Filip Bin, Maciej Łaszyński, Jakub Nowak
Pomocnicy: Krystian Gubański, Marcin Janas, Michał Niedźwiedzki, Kacper Szulc, Przemysław Dembiński, Dominik Siejak, Tomasz Smura
Napastnicy: Mateusz Bednarek, Sławomir Witczak

Mecz będzie można śledzić na profilu tt Wiary Lecha pod #DWLCZA