14/03/2018
Drużyna Wiary Lecha zremisowała 3:3 w sparingu z B-klasowym Meblorzem Swarzędz. Dwie bramki dla Kiboli zdobył Jakub Pawlaczyk, jedną Michał Niedźwiedzki. Mecz został rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Swarzędzu.

Wiara Lecha skorzystała z zaproszenia Meblorza Swarzędz i we wtorkowy wieczór pojawiła się na stadionie lidera poznańskiej B-klasy. Sparing potwierdził, że w szeregach Kiboli nie dzieje się najlepiej. Kryzys cały czas trwa i trzeba liczyć, że szkoleniowiec i zawodnicy DWL poradzą sobie z nim jeszcze przed startem rundy wiosennej.

Wynik spotkania został otwarty już w ósmej minucie za sprawą Jakuba Pawlaczyka. Nieco ponad 20 minut później gospodarze meczu kontrolnego doprowadzili do wyrównania. Po stracie bramki zapał drużyny trenera Jarosława Wróblewskiego zgasł, a zawodnikom co raz częściej zdarzały się błędy i straty w rozegraniu piłki.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy bramkarz DWL - Michał Pecold przegrał pojedynek szybkościowy na przedpolu i skapitulował po raz drugi. Na przerwę Kibole schodzili więc z jednobramkową stratą.

Chwilę po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził Michał Niedźwiedzki mocnym strzałem z 14 metrów po długim słupku. Lechici przeważali w drugiej połowie, rozgrywając piłkę na połowie Meblorza. Wciąż zdarzały się jednak błędy indywidualne. Po jednym z nich znów na prowadzenie wysunęli się gospodarze. Napastnik Meblorza przejął piłkę od Adamskiego, a następnie pewnie pokonał Daniela Guszczyńskiego.

Wprowadzeni w drugiej połowie młodzi zawodnicy – Filip Bin, Dominik Siejak i Marcin Janas wnieśli do gry zespołu sporo świeżości i kilkukrotnie dali pokaz swoich umiejętności. Po kombinacyjnej akcji Siejaka z Pawlaczyka padła bramka numer trzy dla Kiboli poznańskego Lecha, która ustaliła wynik spotkania.

Drużynę Wiary Lecha przed rozpoczęciem rundy wiosennej czekają jeszcze dwa sparingi. Pierwszy z nich już w nadchodzący weekend. Kibole zmierzą się z kolejnym zespołem ze Swarzędza - Liderem.

Meblorz Swarzędz - Wiara Lecha 3:3 (2:1)

Bramki: 29', 43', 71' - 8', 85' Pawlaczyk, 48' Niedźwiedzki

DWL: Pecold (46. Guszczyński) - Olaszczyk, Adamski, Łaszyński (65. Nowak), Dąbrowski (50. Bin)- Niedźwiedzki, D.Bednarek (75. Siejak) , Pawlaczyk, Szulc (80. Janas), Kaczmarek - M.Bednarek (50. Norek)