Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
12/06/2017
W niedzielę Wiara Lecha wzięła udział w jubileuszowym turnieju piłkarskim z okazji 90. rocznicy powstania Radia Poznań. W kategorii OPEN Kibole zajęli drugie miejsce, w kategorii orlików Duszyczki wywalczyły brązowe medale.

Wiara Lecha w turnieju OPEN trafiła do grupy wraz z Dziennikarzami Sportowymi i Drużyną Szpiku. W pierwszym pojedynku Lechici pokonali tych pierwszych 3:2. Drużyna Szpiku okazała się bardziej wymagająca i nie pozwoliła Kibolom na zdobycie choćby jednego gola, a sama wykorzystała dwie okazje. Dzięki zwycięstwo Drużyny Szpiku nad Dziennikarzami Wiara Lecha zajęła drugie miejsce i awansowała do półfinału, w którym czekała już reprezentacja Urzędu Miasta.

 

Po zaciętej rywalizacji Kibolom udało się w końcówce półfinału doprowadzić do wyrównania, a co za tym idzie do konkursu rzutów karnych. Choć ostatnio na dużym boisku zawodnikom Wiary Lecha nie wiedzie się w strzałach z jedenastu metrów, to w uderzeniach z mniejszej odległości na mniejsze bramki szczęście sprzyjało. Lechici wygrali z Urzędem Miasta i awansowali do finału imprezy. W meczu o złoto czekała już Drużyna Szpiku. Była okazja do rewanżu, ale niestety Wiara Lecha nie wyciągnęła wniosków z grupowej porażki i ponownie uległa zawodnikom grającym w czerwonych trykotach. Mecz finałowy zakończył się zwycięstwem Drużyny Szpiku 3:1, która swoją nagrodę – 1000 zł na sprzęt sportowy – przekazała na cele charytatywne.

 

Wyniki turnieju OPEN

 

Grupa A

 

WIARA LECHA – DZIENNIKARZ SPORTOWI 3:2

WIARA LECHA – DRUŻYNA SZPIKU 0:2

 

W tabeli grupy A Wiara Lecha zajęła drugie miejsce z 3 punktami i awansowała do półfinału.

 

1/2 finału

 

WIARA LECHA – URZĄD MIASTA 2:2 karne 3:2

 

Finał

 

WIARA LECHA – DRUŻYNA SZPIKU 1:3

 

Skład: Daniel Guszczyński (br), Jacek Szlandrowicz, Artur Adamski, Maciej Łaszyński, Jan Makowski, Dawid Norek, Tomasz Smura, Michał Stachowiak, Piotr Makowski

 

Bardzo dobry występ zanotowali najmłodsi piłkarze Wiary Lecha. Duszyczki w fazie grupowej rywalizowały z Gromem Plewiska i UKS Skrzydła. Pierwszy grupowy mecz młodzi przegrali z Gromem 1:2. W drugim wygrali ze Skrzydłami 3:1 i awansowali do najlepszej czwórki turnieju.

 

W półfinale na Duszyczki czekała Spart Oborniki. Młoda Wiara Lecha prowadziła przez większą część meczu 1:0, ale ostatecznie musiała uznać wyższość gości z północnej Wielkopolski. Sparta wygrała 2:1 i awansowała do finału. Duszyczkom pozostała walka o brązowe krążki, które ostatecznie udało się wywalczyć. 11-latkowie spod kolejowego herbu wygrali ze swoim rówieśnikami z Galacticos Poznań 1:0 i podobnie jak starsi koledzy zajęli miejsce na podium.

 

Wyniki turnieju ORLIK

 

Grupa A

 

DUSZYCZKI WIARY LECHA – GROM PLEWISKA 1:2

DUSZYCZKI WIARY LECHA – UKS SKRZYDŁA 3:1

 

W tabeli grupy A Duszyczki Wiary Lecha zajęły drugie miejsce z 3 punktami i awansowały do półfinału.

 

1/2 finału

 

DUSZYCZKI WIARY LECHA – SPARTA OBORNIKI 1:2

 

Mecz o 3. miejsce

 

DUSZYCZKI WIARY LECHA – FC GALACTICOS POZNAŃ 1:0

 

Fot. Ewa Hermann