01/10/2017
Wiara Lecha wygrała w meczu 7. kolejki z SKS 13 Poznań 4:3. Gole dla Kiboli zdobywali Dawid Kaczmarek i Michał Niedźwiedzki. Ten pierwszy mecz zakończył z hattrickiem.

W przeciągu tygodnia Wiarę Lecha czekały dwa pojedynki derbowe. Każdy kto pojawił się na obu tych potyczkach nie mógł się nudzić. Łącznie wpadło aż piętnaście gole, a punkty zdobywali tylko Kibole.

Mecz rozpoczął się inaczej niż poprzednie spotkania z udziałem Wiary Lecha. Trzynastka od pierwszego gwizdka zagrała agresywnie, a Kiboli atakowała już w okolicach pola karnego gości. Beniaminek nie odpuszczał i co rusz stwarzał groźne sytuacje. Był zdecydowanie lepszy. Piłka mijała bramkę, trafiała w poprzeczkę albo zatrzymywała się w rękawicach debiutującego w barwach DWL - Mateusza Kuka. Okres naporu gospodarzy Wiara Lecha przetrwała i zaczęła przenosić ciężar gry. Kibole przejmowali z każdą minutą inicjatywę co udokumentowali dwiema bramkami w przeciągu trzech minut. Wynik spotkania otworzył Michał Niedźwiedzki, który w 26. minucie huknął nie do obrony z woleja. 180 sekund później było już 2:0 dla Wiary Lecha. Dawid Kaczmarek zdecydował się na uderzenie z 20 metrów co zaskoczyło bramkarza, który został przelobowany. Wydawało się, że Kibole ruszą po kolejne bramki, a mecz zakończy się ich wysoką wygraną. Trzynastka jednak bardzo szybko wróciła do gry. Po rzucie rożnym i uderzeniu z szesnastego metra gospodarze złapali kontakt z DWL. Przed przerwą udało im się wyrównać stan gry. Nieudana pułapka ofsajdowa, sytuacja sam na sam i Kuk musiał drugi raz wyciągać piłkę z siatki. Pierwsza część derbów zakończyła się remisem 2:2.

Na początku drugiej odsłony Wiara Lecha ponownie wyszła na prowadzenie. Drugiego gola na swoje konto zapisał Kaczmarek, który wpadł w pole karne i mocnym uderzeniem w długi róg bramki pokonał golkipera SKS 13. Radość w szeregach DWL nie trwała długo. Niecałe dziesięć minut później po zamieszaniu w polu karnym wyrównali gospodarze. Końcówka spotkania była bardzo ciekawa. W dwóch sytuacjach sam na sam znaleźli się zawodnicy Trzynastki, jednak za każdym razem na posterunku stał Kuk. Po drugiej stronie efektowny lob Tomasz Smury minął słupek, a uderzenie Kaczmarka z rzutu wolnego trafiło w poprzeczkę, po czym piłka spadła na głowę Patryka Olaszczyka, który minimalnie przestrzelił. W 85. minucie kolejną okazję do zdobycia bramki miał Kaczmarek. Rzut wolny z odległości dwudziestu metrów został zamieniony na bramkę! Młody skrzydłowy Kiboli perfekcyjnie przymierzył i po raz trzeci w derbach trafił do siatki. Trzynastka zaatakowała Wiarę Lecha z podwójną siłą, ale do wyrównania zabrakło już czasu, a przede wszystkim szczęścia. To było po stronie Lechitów. W ostatniej akcji spotkania gospodarze po rzucie rożnym trafili w poprzeczkę.

W następnym ligowym pojedynku, który odbędzie się w sobotę 7 października o godzinie 16:00, Wiara Lecha zmierzy się u siebie z Wielkopolską Komorniki. Kilka dni wcześniej, dokładnie w środę 4 października, Kibole zagrają o 1/8 finału Pucharu Polski z rezerwami Polonii Środa Wielkopolska. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:30. Pucharowa potyczka odbędzie się na stadionie w Środzie Wielkopolskiej.

SKS 13 POZNAŃ - WIARA LECHA 3:4 (2:2)

bramki: 31' Adrian Niemczyk, 43' Illia Halych, 61' Kamil Wojtkowiak - 29' 51' 85' Dawid Kaczmarek, 26' Michał Niedźwiedzki

żółte kartki: Adam Jakowicz, Kamil Wojtkowiak, Adrian Niemczyk, Klaudiusz Kapłon - Jan Makowski, Dawid Kaczmarek

DWL: Mateusz Kuk - Patryk Olaszczyk, Maciej Łaszyński (47. Dominik Bednarek), Stanisław Makowski, Michał Dąbrowski - Michał Niedźwiedzki, Tomasz Smura, Jan Makowski, Kacper Szulc (81. Jakub Drzewiecki), Dawid Kaczmarek (90. Marcin Surowiec) - Mateusz Bednarek (56. Piotr Makowski)

Widzów: 70 (ok. 50 Kiboli Lecha)