23/10/2017
W meczu 10. kolejki Klasy Okręgowej Wiara Lecha pokonała Lechię Kostrzyn 1:0 i awansowała na pozycję wicelidera. Gola wartego trzy punkty w 87. minucie zdobył Dawid Kaczmarek.

Niedziela, godzina 20. Sztuczne oświetlenie. Idealne warunki do rozegrania hitu kolejki, jakim niewątpliwie było starcie drugiej Lechii Kostrzyn z trzecią Wiara Lecha. Gospodarzem pojedynku byli Kibole, dla których mecz z wiceliderem był kluczowy dla dalszych losów w rundzie jesiennej.

W pierwszej części spotkania pod bramkami obu zespołów nie działo się nic godnego uwagi. Bramkarze nie mieli wiele pracy, a strzały, które zmierzały do celu były łatwo wyłapywane. Mecz toczył się głównie w środku polu, gdzie pojedynki w głównej mierze wygrywała Lechia. Goście nie potrafili jednak przedrzeć się przez defensywę Kiboli. Lechiści po stratach starali się szybko odzyskać piłkę i przez całe spotkanie grali wysokim pressingiem, na który mieli siły do ostatniego gwizdka arbitra.

Po zmianie stron do 75. minuty oglądaliśmy wyrównany bój, w którym nadal brakowało klarownych sytuacji bramkowych. W ostatnim kwadransie z każdą kolejną minutą przewagę uzyskiwała Lechia. Z dośrodkowań z rzutów wolnych z okolic pola karnego i rzutów rożnych jednak nic nie wynikało. Piłka była wybijana przez defensorów Wiary Lecha lub trafiała wprost do rękawic Michała Pecolda. Kibole nastawili sie na kontry i w 87. minucie wyprowadzili zabójczy cios. Piłkę na lewej stronie boiska otrzymał Dawid Kaczmarek. Po minięciu dwóch zawodników wpadł w pole karne i posłał piłkę w długi róg bramki strzeżonej przez Dominika Sobela. Wiara Lecha wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca spotkania. Lechici dzięki wygranej awansowali na drugą lokatę, a swojego niedzielnego rywala zepchnęli na trzecie miejsce.

W następnej kolejce Kibole pojadą do Witkowa na mecz z miejscową Vitcovią, która obecnie zajmuje szóste miejsce w ligowej klasyfikacji. Pojedynek odbędzie się 28 października o godzinie 15:00.

WIARA LECHA - LECHIA KOSTRZYN 1:0 (0:0)
bramka: 87' Dawid Kaczmarek
żółta kartka: Jan Makowski
DWL: Michał Pecold - Patryk Olaszczyk (72. Michał Dąbrowski), Stanisław Makowski, Maciej Smuniewski, Maciej Łaszyński - Sławomir Makowski (80. Jakub Drzewiecki), Kacper Szulc, Tomasz Smura, Dominik Bednarek (75. Jan Makowski), Dawid Kaczmarek - Piotr Makowski (60. Mateusz Bednarek)