Karol Jaroni
Autor: Karol Jaroni
13/06/2017
W przedostatniej kolejce sezonu DWL zagra na wyjeździe z TSP-em Winogrady. Mecz wyłaniający trzecią siłę Poznania rozpocznie się w środę o godzinie 18:30 na stadionie na osiedlu Wichrowe Wzgórze. Zwycięstwo Kiboli znacznie przybliży ich do wywalczenia wicemistrzostwa.

Równowaga po trzech starciach

 

Rywalizacja Drużyny Wiary Lecha z TPS-em Winogrady rozpoczęła się jesienią 2015 roku na osiedlu Wichrowe Wzgórze w piątej kolejce klasy okręgowej. Wspierana przez kilkaset kibiców z okolicznego Fyrtla Północ DWL zremisowała wtedy z zespołem z Winograd 1:1, a obie bramki padły po rzutach karnych. W kolejnym starciu obu drużyn zdecydowanie lepszy okazał się TPS. W czwartym oficjalnym meczu trenera Jarosława Wróblewskiego Kibole polegli na Śródce aż 1:4, co zadziałało na nich motywująco równo pół roku później. W 14. kolejce bieżącego sezonu Drużyna Wiary Lecha bowiem pokazała swoją wyższość, zwyciężając u siebie z TPS-em 3:1. Bilans starć pomiędzy dwoma poznańskimi zespołami klaruje się więc następująco: 1 zwycięstwo DWL, 1 remis, 1 wygrana TPS-u.

 

Utrzymać przewagę 

 

Druga część rundy wiosennej obecnego sezonu w wykonaniu Kiboli nie wygląda satysfakcjonująco. W siedmiu ostatnich kolejkach wicelider tabeli zwyciężył jedynie dwukrotnie, trzy razy remisując i zaliczając dwie porażki - z Mieszkiem Gniezno i 12. w tabeli Wielkopolską Komorniki. Gdyby nie słabsza dyspozycja, zespół trenera Wróblewskiego byłby już pewny wicemistrzostwa w drugim w historii klubu sezonie na tym szczeblu rozgrywkowym. W ostatnich dwóch kolejkach Drużyna Wiary Lecha straciła aż 5 punktów w sposób kompletnie niewytłumaczalny, więc zwycięstwo w 4. derbach Poznania jest lechitom bardzo potrzebne, by godnie zakończyć obecną kampanię. Trzy punkty zdobyte przez DWL w środę sprawiłyby, że by utrzymać drugą lokatę na koniec sezonu, DWL musiałaby jedynie zremisować w niedzielę u siebie z Concordią Murowana Goślina.

 

Spotkanie podrażnionych lwów

 

TPS Winogrady rozpoczął rundę wiosenną w fantastycznym stylu, zwyciężając w dziewięciu kolejnych spotkaniach. W tym samym czasie Wiara Lecha śrubowała swój rekord meczów bez porażki. Punktem zwrotnym dla obu zespołów okazała się być 25. kolejka. Kibole polegli wtedy u siebie z Mieszkiem Gniezno, mimo bardzo dobrej postawy. Zespół z Winograd poległ natomiast na swoim stadionie z Piastem Kobylnica. Po 20 maja obie drużyny zwolniły tempo, więc do środowego spotkania zarówno Drużyna Wiary Lecha jak i TPS Winogrady podejdą z ogromną determinacją i chęcią przełamania niechlubnej passy. Z uwagi na to, że będzie do mecz derbowy, stawką będzie coś więcej niż 3 punkty do ligowej tabeli. Zwycięzca będzie mógł przypisać sobie miano trzeciej drużyny Poznania i podbudowany przystąpi do kluczowej kolejki sezonu 2016/17.