Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
14/06/2017
Drużyna Wiary Lecha przystępuje do derbów Poznania w mocno zmieszanych nastrojach, podobnie jak jej środowy rywal. Kibole w ostatnich siedmiu spotkaniach zwyciężyli jedynie dwukrotnie, a TPS przegrał ostatnie dwa mecze.

- Gubione ostatnio punkty wynikają przede wszystkim z braku koncentracji w kluczowych fazach spotkania. Wierzę jednak, że znów zwyciężymy z TPS-em - mówi przed Derbami Poznania trener Jarosław Wróblewski. 

 

Końcówka sezonu nie należy do najlepszych w Drużynie Wiary Lecha. Kibole stracili kilku kluczowych zawodników z powodu kontuzji, a także często zdarzały się pauzy z powodu żółtych i czerwonych kartek. Niestety znalazło to swoje przełożenie w grze DWL, która momentami była całkiem widowiskowa, lecz nieskuteczna - Ostatnio po naszej grze widać, że dobrze, że ten sezon się już kończy. Brakuje nam świeżości. Zarówno tej psychicznej jak i fizycznej. Gubione ostatnio punkty wynikają przede wszystkim z braku koncentracji w kluczowych fazach spotkania. W Komornikach straciliśmy bramkę tuż po przerwie, a z Akademią Reissa dwukrotnie daliśmy sobie strzelić gola chwilę po tym, jak cieszyliśmy się ze zdobytego. Takie zachowania nie miały prawa się wydarzyć i mam nadzieję, że wykluczymy z naszych poczynań tę odrobinę nonszalancji w środowych derbach - przekonuje Wróblewski. 

 

Obecnej sytuacji optymizmu nadaje fakt, że zespół trenera Wróblewskiego bardzo dobrze wyglądał w wymagających meczach z 3-ligową Polonią Środa Wielkopolska i awansującym do IV ligi Mieszkiem Gniezno, a więc z zespołami bardzo silnymi. Trener DWL ma więc nadzieje, że z TPS-em również jego podopieczni staną na wysokości zadania - Wiem, że stać nas na ponad 90 minut gry na  wysokich obrotach w pełnym skupieniu, co już udowodniliśmy w tej rundzie w meczach z mocnymi Polonią Środa i Mieszkiem. Pogubione punkty w ostatnich kilku kolejkach skomplikowały nam nieco sytuację w tabeli. Co prawda, wciąż zajmujemy drugą pozycję, ale nie wykorzystaliśmy potknięć rywali. Gdybyśmy to zrobili, cieszylibyśmy się już z drugiego stopium podium.

 

Mecz na osiedlu Wichrowe Wzgórze będzie znaczący dla ułożenia górnej części tabeli klasy okręgowej. Zwycięstwo w derbach znacznie przybliżyłoby Kiboli do osiągnięcia celu na finisz sezonu, a więc zajęcie drugiego miejsca - W obecnej sytuacji zmuszeni jesteśmy zdobyć komplet punktów w ostatnich dwóch kolejkach i jestem przekonany, że moja drużyna jest w stanie osiągnąć ten cel. Wierzę, że znów zwyciężymy z TPS-em i umocnimy się na pozycji wicelidera.