Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
06/04/2018
Trudny wyjazd czeka Wiarę Lecha w najbliższą niedzielę. Kibole dzień po meczu Lecha z Górnikiem udadzą w delegację do Kamionek na pojedynek z szóstą w tabeli Avią Kamionki. DWL ostatni raz na wyjeździe wygrał pół roku temu.

Gospodarze niedzielnego pojedynku w pierwszym meczu na wiosnę zremisowali w Witkowie 0:0. W zupełnie innych nastrojach są zawodnicy Wiary Lecha, którzy od kilku miesięcy nie potrafią zagrać dobrego meczu. Kibole na inaugurację, u siebie na sztucznej nawierzchni, niespodziewanie przegrali z walczącym o utrzymanie Orkanem Jarosławiec 1:3.

 

Po meczu z Lechią Kostrzyn Wiara Lecha awansowała na pozycję wicelidera. Od tego spotkania Kibole przestali punktować. Przegrali dwa wyjazdowe pojedynki z Vitcovią i Zjednoczonymi i ulegli u siebie w meczu Pucharu Polski z Polonią Środa Wielkopolska. Między tymi meczami udało się wygrać ze słabą w rundzie jesiennej Wartą Śrem. Następnie przyszedł okres przygotowawczy podczas, którego DWL wygrał jeden sparing na dziesięć meczów! Nie było to dziełem przypadku. Wiara Lecha nie zdobyła punktów na inaugurację i skomplikowała sobie sytuację w tabeli. Do drugiej Lechii Kostrzyn Lechici tracą już pięć oczek, a nad piątym TPS-em mają zaledwie jeden punkt przewagi.

 

Dla Avii będzie to mecz o przysłowiowe sześć punktów. Do Kiboli klub z Kamionek traci cztery oczka i jeśli chce szybko złapać kontakt z miejscami 2-5 to musi pokonać Wiarę Lecha. W niedzielnym meczu gospodarze są faworytem. Zespół Avii w ostatnich trzech meczach kontrolnych pokonał Sokół Pniewy i Orkan Konarzewo, a także potrafił zremisować z 4-ligową Wełną Skoki 3:3. W tym czasie Kibole mieli problem z pokonaniem przedstawicieli A- i B-klasy.

 

Avia w tabeli zajmuje szóste miejsce. W meczach u siebie spisuje się średnio. Wygrała trzy mecze z Piastem Kobylnica, Wartą Śrem i Lubońskim. Przegrała tyle samo spotkań, wszystkie różnicą jednej bramki. Na stadionie w Kamionkach triumfowali Zjednoczeni Trzemeszno, Vitcovia Witkowo i Trzynastka Poznań. Jedno spotkanie zakończyło się remisem. Punkt wywiózł Kłos Zaniemyśl. Oczko więcej niż w meczach u siebie Avia zdobyła na wyjeździe. Klub z Kamionek potrafił m.in. wygrać z Lechią w Kostrzynie oraz wysoko ograć Orkan w Jarosławcu.

 

Będzie to pierwszy w historii mecz Wiary Lecha z Avią na stadionie w Kamionkach. Poprzedni pojedynek w delegacji Kibole zagrali w Kórniku, gdzie wygrali 4:2. Mecz odbył się jesienią 2012 roku. Dla Lechitów bramki strzelali zawodnicy, których w kadrze już nie ma. Następne dwa spotkania odbyły się w Poznaniu. Za czasów gry w B-klasie Avia wygrała na Śródce 1:0, a w rundzie jesiennej obecnego sezonu uległa Wiarze Lecha 0:2. Dla niebiesko-białych trafiali Sławomir Makowski i Tomasz Smura.

 

W niedzielnym meczu trener Jarosław Wróblewski nie będzie mógł skorzystać z pauzującego za kartki Artura Adamskiego oraz kontuzjowanego Piotra Makowskiego. Nie wystąpią również Jan Makowski i Maciej Makowski.

 

Historia meczów z Avią Kamionki

 

Sezon 2012/13

 

4:2 (Tabiszewski, Tym, Mikułan, Szenfeld) (w)

0:1 (d)

 

Sezon 2017/2018

 

2:0 (Sł.Makowski, Smura) (d)

 

Bilans meczów: 3 mecze, 2 zwycięstwa, 1 porażka, bramki 6:3

 

Dla osób, które nie wybierają się na mecz zostanie przeprowadzona relacja na żywo na profilu tt Wiary Lecha pod #AVIDWL

 

Terminarz 15. kolejki

 

7 kwietnia

 

15:00 – Orkan Jarosławiec – Warta Śrem (w rundzie jesiennej: 2:2)

16:00 – TPS Winogrady – Wielkopolska Komorniki (0:2)

16:00 – Concordia Murowana Goślina – Lechia Kostrzyn (1:2)

16:00 – Kłos Zaniemyśl – Vitcovia Witkowo (2:2)

17:30 – Piast Kobylnica – Luboński KS (1:0)

 

8 kwietnia

 

14:00 – Avia Kamionki – Wiara Lecha (0:2)

15:00 – SKS 13 Poznań – Zjednoczeni Trzemeszno (0:2)