Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
04/02/2018
Wiara Lecha zajęła ostatnie miejsce na podium w rozegranym 3 lutego turnieju pamięci Powstania Wielkopolskiego. Zawodnicy DWL grali pod szyldem sponsora strategicznego firmy Logo Print. Turniej wygrali Poznaniacy, z którymi Kibole przegrali w półfinale po rzutach karnych.

Przed rokiem Wiara Lecha doszła do finału, w którym po bratobójczym pojedynku musiała uznać wyższość EW (w ekipie Pasów grało kilku zawodników DWL). Tym razem oba zespoły w decydującej rozgrywce zmierzyły się już na poziomie ćwierćfinału. Wcześniej Wiara Lecha zagrała z EW w fazie grupowej. Na start turnieju Pasy okazały się zdecydowanie lepsze wygrywając 3:0. Kolejne mecze również były do zapomnienia. DWL uległ MMP 0:1 i zremisował z SSL Grant 1:1. W grupie zajął ostatnie miejsce. Fazę pucharową Lechici musieli rozpocząć od barażu. Żeby dojść do finału musieliby pokonać aż cztery przeszkody. Pierwszą udało się ograć 6:0, drugą 2:0. Kolejno Wiara Lecha odprawiła z kwitkiem Lorak i Poznańskie Orły. W ćwierćfinale DWL zmierzył się z EW. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, więc o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Niebiesko-biali wykonywali je lepiej i awansowali do 1/2 finału, w którym czekała najlepsza ekipa grupy A Poznaniacy. Pojedynek nie stał na wysokim poziomie i nie dostarczył bramek. Te padły dopiero w serii rzutów karnych. Tym razem szczęście nie dopisało Lechitom i do finału awansowali Poznaniacy, którzy mecz o złoto wygrali pewnie i wyraźnie 4:0, a zmierzyli się w nim z MMP. Wiarze Lecha na pocieszenie pozostał mały finał, w którym odnieśli pewne zwycięstwo nad FC Galarami 6:0. W tym meczu tytuł króla strzelców zapewnił sobie Stanisław Makowski, który podczas całego sobotniego turnieju zdobył 7 bramek.

 

Wyniki fazy grupowej

 

Wiara Lecha – EW 0:3

Wiara Lecha – MMP 0:1

Wiara Lecha – SSL Grant 1:1 (Mateusz Bednarek)

 

Baraże o 1/4 finału

 

Wiara Lecha – Lorak 6:0 (Sławomir Makowski 3, Stanisław Makowski 2,

Wiara Lecha – Poznańskie Orły 2:0 (Stanisław Makowski 2,

 

1/4 finału

 

Wiara Lecha – EW 0:0 karne 3:2

 

1/2 finału

 

Wiara Lecha – Poznaniacy 0:0 karne 1:3

 

Mecz o 3. Miejsce

 

Wiara Lecha – FC Galary 6:0 (Stanisław Makowski 3, Michał Pecold, Piotr Makowski, Mateusz Bednarek)

 

Skład Wiary Lecha na turnieju: Michał Pecold – Stanisław Makowski, Jakub Nowak, Sławomir Makowski, Piotr Makowski, Mateusz Bednarek., Maciej Łaszyński, Marcin Surowiec