Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
06/08/2018
Jarosław Araszkiewicz poprowadzi Wiarę Lecha w debiucie w Lidze Międzyokręgowej. Legenda Kolejorza na inaugurację zastąpi pierwszego trenera drużyny Jarosława Wróblewskiego.

W meczu przeciwko Akademii Reissa na ławce trenerskiej Wiary Lecha zasiądzie Jarosław Araszkiewicz. Popularny Araś zostanie tym samym trzecim szkoleniowcem, który poprowadzi zespół złożony z kibiców Lecha Poznań. Wcześniej tą funkcję pełnili Dariusz Kustoń i Jarosław Wróblewski. Nie będzie to pierwszy mecz pod wodzą legendy. Wcześniej Araszkiewicz zastąpił Wróblewskiego przy okazji sparingu z Orłem Słopanowo. Był to jedyny zwycięski mecz kontrolny podczas ostatnich zimowych przygotowań. Kibole wygrali go 5:2.

 

Zmiana trenera będzie trwała tydzień. W poniedziałkowy wieczór Araszkiewicz przeprowadzi pierwszą jednostkę treningową. Kolejne odbędą się we wtorek i środę, a wszystko ze względu na wyjazd na mecz Kolejorza do Belgii. Część drużyny do Poznania wróci dopiero w piątek wieczorem, czyli kilkanaście godzin przed pierwszym gwizdkiem arbitra na inaugurację sezonu.

 

Legenda Kolejorza działa w Wiarze Lecha od marca 2015 roku. Przez ponad trzy lata zespół kibiców poczynił ogromne postępy. W tym czasie wywalczył dwa awanse, został mistrzem A-klasy i wicemistrzem Klasy Okręgowej oraz znalazł się wśród ośmiu najlepszych zespołów okręgowego Pucharu Polski.

 

Jarosław Araszkiewicz w swojej pracy trenerskiej prowadził wiele klubów. Najdłużej był szkoleniowcem Warty Poznań. Trenerem Zielonych zostawał dwukrotnie, podobnie jak Sandecji Nowy Sącz, z którą wywalczył awans do drugiej ligi. Ostatnio wspólnie z Rafałem Ulatowskim i Tomaszem Rząsą, po zwolnieniu Nenada Bjelicy, prowadził pierwszą drużynę Kolejorza. Araś pracę w Lechu rozpoczął w zeszłym roku. Zajmuje się obserwacją zawodników, którzy są wypożyczeni z Kolejorza do innych klubów i jest trenerem wyszkolenia technicznego w Akademii Lecha.

 

Z Lechem Poznań Araszkiewicz wywalczył pięć tytułów Mistrza Polski i dwa razy zdobył Puchar Polski. W sezonie 2001/2002 pomógł ukochanemu klubowi w powrocie do Ekstraklasy. Karierę zakończył rok później. W niebiesko-białych barwach wystąpił w 174 meczach, w których strzelił 40 bramek. Był także reprezentatem Polski. W koszulce z orłem na piersi zagrał 12 razy.