12/06/2017
W meczu 28. kolejki Wiara Lecha zremisowała na własnym boisku z Akademią Reissa 3:3. Kibole pomimo straty punktów powiększyli przewagę nad resztą stawki i umocnili się na pozycji wicelidera okręgówki.

Poważny kryzys dopadł Wiarę Lecha w końcówce obecnej kampanii. Kibole po raz kolejny nie potrafili wygrać, a przy tym nie pokazali formy do jakiej przyzwyczaili kibiców na początku rundy wiosennej. Mecz zaczął się zgodnie z planem. Wiara Lecha przejęła inicjatywę, prowadziła grę, a po 24. minutach prowadziła 1:0. Na strzał z dystansu zdecydował się Sebastian Smelkowski, a piłka ku rozpaczy golkipera przyjezdnych odbiła się od dwóch słupków i ostatecznie zatrzepotała w siatce. Minutę później było już 1:1. Piękną bramką z rzutu wolnego uraczył napastnik Akademii Reissa. Na przerwę Wiara Lecha schodziła z prowadzeniem. Sytuację sam na sam wykorzystał Michał Niedźwiedzki.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Kibole Kolejorza prowadzenie podwyższyli po jedenastce odgwizdanej za przewinienie na Niedźwiedzkim. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Jan Makowski. Wydawało się, że Wiarze Lecha nic już nie ma prawa się stać. Boisko zweryfikowało plany Lechitów na zgarnięcie pełnej puli. Minutę po bramce na 3:1 Akademia wykorzystała błąd defensywy i w sytuacji sam na sam napastnik pomarańczowo-czarnych nie popełnił błędu zmniejszając stratę. Nie było to ostatnie słowo gości. W doliczonym czasie gry na strzał rozpaczy zdecydował się pomocnik Akademii. Piłka wpadła Danielowi Guszczyńskiemu „za kołnierz” i stan gry został wyrównany. Chwilę przed zakończeniem spotkania Wiara Lecha miała jeszcze rzut rożny, po którym dwóch zawodników gości znalazło się przed bramkarzem Kolejorza. Guszczyński zachował się jednak kapitalnie i wybronił 100% okazję dla Akademii ratując tym samym punkt dla swojej drużyny.

W następnej kolejce Wiarę Lecha czekają derby Pozniania z TPS Winogrady. Mecz odbędzie się w środę 14 czerwca o godzinie 18:30 na stadionie na osiedlu Wichrowe Wzgórze.

WIARA LECHA - AKADEMIA REISSA BARANOWO

Bramki: Smelkowski (24), Niedźwiedzki (43), J. Makowski (74 - k) - (26), (75), (90)

DWL: Daniel Guszczyński - Patryk Olaszczyk, Artur Adamski, Maciej Łaszyński - Sebastian Smelkowski, Jakub Pawlaczyk, Maciej Smuniewski (46. Jan Makowski), Tomasz Smura (60. Łukasz Wyka) - Michał Niedźwiedzki, Piotr Makowski (67. Michał Dąbrowski), Sławomir Makowski

Widzów: ok. 50