Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
10/05/2017
Za nami 23. kolejka Klasy Okręgowej. Pierwsza dwójka wygrała swoje mecze. Największą niespodziankę sprawiła Akademia Reissa. Siódme zwycięstwo na wiosnę odniósł TPS Winogrady.

Pauzę Vitcovii Witkowo wykorzystały Mieszko Gniezno i Wiara Lecha. Dwie pierwsze drużyny ligowej klasyfikacji powiększyły przewagę nad Witkowianami. Mieszko pokonał u siebie Kłos Zaniemyśl 5:0, a Wiara Lecha wygrała z Orkanem Jarosławiec 4:1. Do Vitcovii na odległość jednego punktu zbliżyli się Rycerze Wiosny z Winograd. TPS rozniósł na Wichrowych Orkana Konarzewo aż 10:1 odnosząc tym samym siódme kolejne zwycięstwo w tym roku.

 

Bardzo dobrze spisuje się Warta Śrem, która po zwycięstwie nad Wełną Rogoźno 7:0 zmniejszyła dystans do trzeciego miejsca do dwóch oczek. Największą niespodziankę w 23. kolejce sprawiła Akademia Reiss. W Baranowie gospodarze pokonali Zjednoczonych Trzemeszno 3:1 zachowując tym samym szanse na utrzymanie. Jedną nogą w A-klasie jest Pelikan Niechanowo, który zapunktował drugi raz z rzędu na wyjeździe. Tym razem byli trzecioligowcy zremisowali w Murowanej Goślinie 2:2. Remisem zakończył się także pojedynek w Komornikach, gdzie Wielkopolska z Piastem Kobylnica przez 90 minut nie potrafiły skierować piłki do siatki.

 

Wyniki 23. kolejki

 

TPS Winogrady – Orkan Konarzewo 10:1

Akademia Reissa Baranowo - Zjednoczeni Trzemeszno 3:1

Wiara Lecha – Orkan Jarosławiec 4:1

Warta Śrem – Wełna Rogoźno 7:0

Concordia Murowana Goślina – Pelikan Niechanowo 2:2

Wielkopolska Komorniki – Piast Kobylnica 0:0

Mieszko Gniezno – Kłos Zaniemyśl 5:0

 

Tabela po 23. kolejkach

 

 

Fot. Klaudia Kaźmierczak