Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
24/08/2018
Wiara Lecha w sobotę 25 sierpnia rozegra czwarty mecz w Lidze Międzyokręgowej. O godzinie 16 Kibole rozpoczną pojedynek z Pogonią Śmigiel, którą podejmą na stadionie przy ulicy Gdańskiej.

Będzie to pierwszy mecz DWL z Pogonią w historii. Po trzech kolejkach oba zespoły zajmują miejsca w dolnych rejonach tabeli. Wiara Lecha z trzema punktami na koncie jest 11., Pogoń z jednym jest 14. Kibole w trzech spotkaniach wygrali z Rawią i przegrali dwa mecze po golach w ostatnich sekundach pojedynków. Pogoń nie zdobyła jeszcze punktów na własnym boisku (przegrane z Koroną Piaski i GKS-em Dopiewo), ale potrafiła wyrwać cenny remis z trudnego terenu w Plewiskach, gdzie mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem.

 

Pogoń w zeszłym sezonie występowała, podobnie jak Wiara Lecha, w Klasie Okręgowej. Na zakończenie rozgrywek zajęła wysokie trzecie miejsce. Klub ze Śmigla znakomicie radził sobie w pojedynkach wyjazdowych. Obok zwycięzców ligi, Krobianki Krobia wywalczył najwięcej punktów, wygrywając aż 11 z 15 spotkań! W ostatnich 9 meczach Pogoń w delegacji przegrała tylko raz, a w ostatnich 180 minutach nie straciła gola na boisku rywala, strzelając ich aż osiem.

 

Sędzią głównym meczu Wiara Lecha – Pogoń Śmigiel będzie Mikołaj Opic z Przyprostyni, a jego asystentami Michał Zaborowski z Poznania i Arkadiusz Wojciechowski z Wronek.