Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
29/05/2018
W środę o 18:30 rozpocznie się zaległy pojedynek 19. kolejki Klasy Okręgowej pomiędzy TPS Winogrady i Wiarą Lecha. Kibole powalczą o pierwsze zwycięstwo na boisku rywala zza miedzy.

Będzie to trzecia wizyta Wiary Lecha na stadionie TPS-u. Poprzednie dwie zakończyły się stratami punktów. Za pierwszym razem we wrześniu 2015 DWL wywalczył tylko remis 1:1. Na kolejne derby na Winogradach trzeba było czekać blisko dwa lata. W przedostatniej kolejce sezonu 2016/17 Wiara Lecha przegrała 0:1 i choć zagrała w mocno osłabionym składzie to postawiła się faworyzowanemu TPS-owi. Na obu tych spotkaniach Kiboli wspierała spora liczba … Kiboli, którzy za każdym razem prezentowali efektowne oprawy.

 

TPS przed derbami zajmuje jedno miejsce niżej od Wiary Lecha. Obie ekipy oprócz lokat dzielą też punkty i liczba meczów. Kibole mają obecnie jedno oczko więcej od klubu z Winograd i jeden mecz mniej rozegrany. Na wiosnę spisują się jednak podobnie. Kibole i TPS potracili punkty w starciach z Orkanem Jarosławiec i Avią Kamionki oraz potrafili pokonać Lechię Kostrzyn, Trzynastkę, Kłosa Zaniemyśl i Luboński KS. Jesienią lepsza była Wiara Lecha, która po fantastycznym meczu wygrała 5:3.

 

Historia gier pomiędzy TPS i Wiarą Lecha jest remisowa. W pięciu meczach oglądaliśmy po dwie wygrane i jeden remis. W bramkach również jest remisowo (10:10).

 

Bardzo prawdopodobne, że będą to ostatnie derby Poznania w najbliższych latach, gdyż według symulacji składu grup Ligi Międzyokręgowej (do której oba zespoły najprawdopodobniej awansują) Wiara Lecha zagra w grupie poznańsko-leszczyńskiej, a TPS w grupie poznańsko-pilskiej.

 

Poprzednie mecze z TPS Winogrady

 

2015/2016

 

1:1 (Tomasz Smura) (w)

1:4 (Michał Niedźwiedzki) (d)

 

2016/2017

 

3:1 (Łukasz Wyka, Krzysztof Szenfeld, Maciej Łaszyński) (d)

0:1 (w)

 

2017/2018

 

5:3 (Michał Niedźwiedzki 3, Mateusz Bednarek, Dawid Kaczmarek) (d)

 

 Bilans meczów: 5 meczów, 2 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki, bramki: 10:10