Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
23/09/2017
Lech Poznań występuje w Ekstraklasie, Warta w drugiej lidze. Kolejnymi ekipami reprezentującymi Poznań na piłkarskiej mapie Polski są drużyny uczestniczące w rozgrywkach Klasy Okręgowej: Wiara Lecha, TPS Winogrady i od obecnego sezonu SKS 13. Te dwie pierwsze ekipy zagrają jutro najważniejsze derby Poznania w kampanii 2017/18.

Wiara Lecha ponad dwa lata temu awansowała do Klasy Okręgowej i natychmiast za cel postawiła sobie walkę o miano trzeciej siły piłkarskiego Poznania. W pierwszym sezonie po promocji ta sztuka nie udała się. TPS wyprzedził DWL o dwa punkty i był lepszy w bezpośrednich starciach. Na boisku na Winogradach padł remis 1:1, ale na wiosnę pomarańczowo-czarni byli zdecydowanie lepsi ogrywając Kiboli aż 4:1. Karta odwróciła się w poprzednim sezonie. Wiara Lecha jesienią pewnie pokonała u siebie TPS 3:1, by w rewanżu ulec 0:1. W bezpośrednich pojedynkach Lechici byli lepsi. W tabeli na koniec sezonu również. Wiara Lecha wyprzedziła Winogradzian o dwa punkty.

 

Obecny sezon TPS rozpoczął od zwycięstwa nad Trzynastką 2:1. W przypadku zwycięstwa nad Kibolami i zajęcia wyższego miejsca nad pozostałymi zespołami z Poznania to właśnie klub z Winograd odzyska miano trzeciej siły Poznania. TPS po pięciu kolejkach zajmuje trzecią lokatę z dziewięcioma punktami na koncie. Wiara Lecha po słabym starcie powoli odzyskuje formę i dzięki czteropunktowej zdobyczy w ostatnich dwóch spotkaniach wskoczyła na piąte miejsce. W Pucharze Polski obie ekipy również awansowały do 1/16 finału. Kibole pokonali juniorów Polonii Środa Wielkopolska, a TPS ograł na wyjeździe GKS Gułtowy.

 

Poprzednie mecze z TPS Winogrady

 

2015/2016

 

1:1 (Tomasz Smura)

1:4 (Michał Niedźwiedzki)

 

2016/2017

 

3:1 (Łukasz Wyka, Krzysztof Szenfeld, Maciej Łaszyński)

0:1

 

Bilans meczów: 4 mecze, 1 zwycięstwo, 1 remis, 2 porażki, bramki: 5:7

 

Fot. Monika Wantoła