Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
04/09/2017
Wiara Lecha, grająca pod szyldem sponsora strategicznego Logo Print, po raz drugi okazała się najlepsza na turnieju z okazji Dnia Solidarności i Wolności. W grupie finałowej Kibole wygrali z Rapidem i zremisowali z Tajfunem.

W fazie grupowej Wiara Lecha nie zachwyciła. Pierwszy mecz DWL przegrał z Poznańskimi Orłami 0:1, następnie przyszło zwycięstwo z KosmoCity 2:1. W decydującym meczu o bezpośredni awans do półfinału Lechici przegrali z Tajfunem 1:2, choć przez większą część pojedynku prowadzili 1:0. Ostatecznie Kibole zajęli trzecie miejsce w grupie i trafili do barażu o 1/2 finału. 

 

W dodatkowym spotkaniu, w którym toczyła się walka o półfinał, Wiara Lecha rozbiła FC Dystans 5:1. Kolejną przeszkodą był Dentes Stomatologia, najlepszy zespół fazy grupowej. W grupie B żółto-niebiescy wygrali trzy mecze, zdobyli dziesięć bramek i nie stracili ani jednego gola. W meczu z Wiarą Lecha bramkarz Dentesu również zachował czyste konto. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem, więc o awansie do grupy finałowej musiały decydować rzuty karne. Te lepiej wykonywał DWL, który trafił wszystkie cztery "jedenastki". Kibole trafili do grupy finałowej, w której przyszło im się zmierzyć po raz drugi z Tajfunem i Rapidem Poznań. 

 

W pierwszym meczu grupy finałowej Tajfun pokonał Rapid 1:0, więc Wiara Lecha musiała się pokusić o zwycięstwo dwiema bramkami lub o wysoką jednobramkową wygraną. Do ostatniej sekundy było 1:0, ale po akcji Dawida Kaczmarka sędzia odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił Jacek Szlandrowicz. Wynik 2:0 powodował, że w spotkaniu z Tajfunem Wiarze Lecha do obrony złotych medali starczył remis. W ostatnim pojedynku pomimo wielu okazji rywali mecz zakończył się upragnionym remisem 0:0, który dał zwycięstwo w całym turnieju! DWL powtórzył wyczyn sprzed roku i wywalczył 1. miejsce na turnieju z okazji Dnia Solidarności i Wolności. 

 

Wyniki Wiary Lecha

 

Grupa A

 

Wiara Lecha - Poznańskie Orły 0:1
Wiara Lecha - KosmoCity 2:1 (Dawid Kaczmarek, Michał Niedźwiedzki)
Wiara Lecha - Tajfun 1:2 (Piotr Makowski)

 

Wiara Lecha zajęła trzecie miejsce w grupie i awansowała do baraży o półfinał. 

 

Baraże o półfinał

 

Wiara Lecha - FC Dystans 5:1 (Sławomir Witczak 2, Piotr Makowski, Michał Niedźwiedzki, Jan Makowski)

 

Półfinał

 

Wiara Lecha - Dentes Stomatologia 0:0 karne 4:3

 

Grupa finałowa

 

Wiara Lecha - Rapid Poznań 2:0 (Piotr Makowski, Jacek Szlandrowicz)
Wiara Lecha - Tajfun 0:0 

 

DWL: Michał Pecold - Jakub Nowak, Jacek Szlandrowicz, Jan Makowski, Tomasz Smura, Dawid Kaczmarek, Piotr Makowski, Michał Niedźwiedzki, Sławomir Witczak

 

Fot. Maciej Majchrzak