15/10/2017
W meczu 9. kolejki Klasy Okręgowej Wiara Lecha pokonała na wyjeździe Lubońskiego 3:1 po bramkach Mateusz Bednarka, Sławomira Makowskiego i Dawida Kaczmarka.

Mecz toczony był na fatalnej murawie, która przeszkadzała obu zespołom. Szczególnie w pierwszej odsłonie okazji bramkowych było jak na lekarstwo, a najgroźniejsze stworzyła Wiara Lecha. Kibole przed przerwą w przeciągu kilku sekund dwukrotnie zagrozili bramce gospodarzy. Najpierw strzał z dystansu Dawida Kaczmarka obronił bramkarz Lubońskiego, a po chwili uderzenie Jana Makowskiego zatrzymała poprzeczka.

Po zmianie stron Wiara Lecha bardzo szybko objęła prowadzenie. Po faulu na Mateusz Bednarku sędzia wskazał na wapno, a sam poszkodowany pewnie umieścił piłkę w siatce i Kibole wygrywali 1:0. Była to 49. minuta gry. Na kolejne bramki kibice Lecha musieli czekać pół godziny. W 79. minucie uderzeniem z szesnatki w długi róg bramki Lubońskiego popisał się Sławomir Makowski, a trzy minuty później trzeciego gola zdobył Kaczmarek. Lubońskiego stać było na bramkę w końcówce, którą sprezentowała Wiara Lecha.

Niestety na trybunach zamiast święta, które mieli okrasić kibice była nerwowa atmosfera zmącana przez wezwaną na interwencję policję. Po co? Na to pytanie potrafi odpowiedzieć kilka osób z zarządu Lubońskiego. Na trybunach nie działo się nic godnego uwagi, poza okazjonalnymi okrzykami po bramkach dla Lechitów oraz po zakończeniu spotkania. Wcześniej, bo godzinę przed meczem, ochrona na polecenie zarządu gospodarzy miała przeszukać torby zawodników Wiary Lecha. Dzięki stanowczej reakcji próba była nieudana, a Kibole mogli udać się do budynku klubowego. Po meczu, ale przed zejściem do szatni Kibole grający w piłkę wraz z Kibolami wspierającymi z trybun zaintonowali przyśpiewkę "Piłka nożna dla kibiców", którą zakończymy relację z dzisiejszego spotkania.

W następnej kolejce dojdzie do meczu na szczycie, w którym Wiara Lecha zmierzy się z Lechią Kostrzyn. Pojedynek dziesiątej serii spotkań odbędzie się w niedzielę 22 października o godzinie 20:00 na stadionie przy ul. Gdańskiej.

LUBOŃSKI KS - WIARA LECHA 1:3 (0:0)
bramki: 90' Łukasz Małolepszy - 49' Mateusz Bednarek (k), 79' Sławomir Makowski, 82' Dawid Kaczmarek
żółte kartki: Mateusz Bednarek, Sławomir Makowski
DWL: Michał Pecold - Patryk Olaszczyk, Artur Adamski, Stanisław Makowski, Maciej Łaszyński - Sławomir Makowski (85. Marcin Surowiec), Jan Makowski (46. Kacper Szulc), Tomasz Smura, Dominik Bednarek, Dawid Kaczmarek (83. Jakub Drzewiecki) - Mateusz Bednarek (65. Piotr Makowski)
Widzów: 180 (120 Kiboli Lecha)