Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
25/05/2018
W sobotę o godzinie 16:00 na stadionie w Kostrzynie odbędzie się mecz na szczycie poznańskiej okręgówki. Miejscowa Lechia, która obecnie zajmuje pozycję wicelidera, podejmie Wiarę Lecha.

Lechia i Wiara Lecha spotkają się po trzeci w ostatnim roku. Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek nowego sezonu w Kostrzynie doszło do meczu sparingowego pomiędzy obiema drużynami. Wygrali go Lechiści – 6:3. Bramki dla DWL strzelali zawodnicy, których nie zobaczymy w sobotniej potyczce. Sebastian Smelkowski we wrześniu zeszłego roku odszedł z Wiary Lecha, natomiast Piotr Makowski podczas zimowych przygotowań nabawił się kontuzji kolana, która wyłączyła go z gry do końca kampanii. Nie zagra też Dawid Kaczmarek – strzelec zwycięskiej bramki dla Lechitów podczas jesiennego starcia w lidze. Młody skrzydłowy DWL w ostatnich dniach zgłosił uraz kostki. W obu tych meczach stroną dominującą byli rywale, którzy w poprzednim sezonie grali w czwartej lidze.

 

Przed 23. kolejką Lechia zajmuje pozycję wicelidera i ma aż dziewięć punktów przewagi na Wiarą Lecha, która jest czwarta. Kibole mają jednak dwa mecze mniej rozegrane.  Wiosną zdecydowanie lepiej spisuje się klub z Kostrzyna, który w dziewięciu spotkaniach zgromadził osiemnaście oczek. DWL uzbierał ich siedem mniej, a na zwycięstwo na wyjeździe czeka już ponad siedem długich miesięcy. Lechiści u siebie przegrali dwukrotnie. Jesienią z trzema punktami wyjeżdżała Vitcovia Witkowo i … Avia Kamionki. Po jedynej wiosennej porażce (z TPS 2:4) kostrzynianie nie przegrali pięciu spotkań z rzędu, ale w dwóch ostatnich nie potrafili wygrać – remisując ze Zjednocznymi Trzemeszno (u siebie) i Vitcovią (na wyjeździe). Wiara Lecha nie zaznała goryczy porażki od trzech meczów.

 

Bilans meczów z Lechią Kostrzyn

 

2017/2018

 

1:0 (Dawid Kaczmarek) (d)

 

Bilans meczów: 1 mecz, 1 zwycięstwo, bramki: 1:0

 

Terminarz 23. kolejki Klasy Okręgowej

 

23 maja

 

Piast Kobylnica – Concordia Murowana Goślina 1:2

 

26 maja

 

16:00 – Vitcovia Witkowo – Zjednoczeni Trzemeszno (w rundzie jesiennej: 1:2)

16:00 – Lechia Kostrzyn – Wiara Lecha (0:1)

16:00 – Luboński KS – Warta Śrem (4:4)

16:00 – TPS Winogrady – Kłos Zaniemyśl (1:1)

 

27 maja

 

14:00 – SKS 13 Poznań – Avia Kamionki (3:2)

15:00 – Wielkopolska Komorniki – Orkan Jarosławiec (3:2)