Karol Jaroni
Autor: Karol Jaroni
07/12/2017
Drużyna Wiary Lecha została nominowana do plebiscytu Mistrzowie Sportu 2017 w kategorii „Najpopularniejsza Drużyna Roku 2017”. Dokonania Kibolskiego Klubu Sportowego w minionym roku zostały dostrzeżone przez Kapitułę Redakcji „Głosu Wielkopolskiego”.

 

- To dla nas bardzo duże wyróżnienie. To miłe, że nasza praca i starania zostały zauważone. Jesteśmy wyjątkową drużyną, ponieważ grają w niej tylko i wyłącznie kibice Lecha. To daje nam duże fundamenty, jeśli chodzi o budowanie popularności. Pamiętajmy, że w zeszłym sezonie wywalczyliśmy na boisku o miano trzeciej drużyny w Poznaniu za Lechem i Wartą. Także na trzeciej pozycji klasyfikujemy się w rankingu najbardziej popularnych klubów piłkarskich w Wielkopolsce, patrząc na liczby obserwujących na Facebooku. Trudno nam rywalizować z Lechem i Wartą. To kluby utytułowane z bogatą historią. Na Twitterze w liczbie obserwujących ustępujemy jednak tylko Lechowi. To pokazuje, że mimo wszelkich ograniczeń sportowych czy organizacyjnych, Wiara Lecha wciąż jest bardzo popularna. My jednak chcemy być nie tylko popularni, ale też pokazywać jakość na boisku -  komentuje nominację Mateusz Szymandera, rzecznik prasowy Wiary Lecha.

 

Plebiscyt został podzielony na dwa etapy – powiatowy i wojewódzki. Laureaci etapu powiatowego awansują natomiast do finału wojewódzkiego. Głosowanie etapu powiatowego rozpocznie się w piątek 15 grudnia i trwać będzie aż do piątku 5 stycznie 2018 roku do godziny 22.

Na zwycięzcę w kategorii Drużyna Roku czekają takie nagrody, jak puchar i dyplom uznania, voucher zakupowy na sprzęt sportowy o wartości 3 tysięcy złotych, a także zaproszenie na 60. Bal Sportowca. Plebiscytowi Mistrzowie Sportu 2017 partnerują Samorząd Województwa Wielkopolskiego, ENEA, Lotto, UM Poznania, Powiat Poznański, BP Itaka, PKOl, WZPN i LZS Wielkopolska.