11/10/2018
W meczu 1/16 finału okręgowego Pucharu Polski Wiara Lecha przegrała z Avią Kamionki 2:5. Kibole odpadli z dalszej rywalizacji.

Zasłużoną wygraną Avii zakończył się pojedynek, w którym stawką był awans do 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski. Gospodarze od początku spotkania byli zespołem lepszym. Już w pierwszej minucie stworzyli zagrożenie pod bramką Michała Pecolda, ale w łatwej sytuacji nie potrafili trafić do siatki. Na gola kibice Avii czekali do 18. minuty. Szarżującego w polu karnym zawodnika gospodarzy najpierw faulował Jakub Nowak, a następnie Jan Makowski. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na "wapno". Z jedenastu metrów nie pomylił się Mikołaj Ratajczak. Kibolom udało się wyrównać pięć minut przed przerwą. Znakomite podanie Dawida Kaczmarka z głębi pola wykorzystał Mateusz Bednarek, który w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza Avii. Bramka wyrównująca miała podziałać mobilizująco na Kiboli. Niestety w ostatniej akcji pierwszej części po błędzie Pecolda, który wybił piłkę przed siebie, bramkę zdobył Mateusz Gajewski.

Bramka do szatni zgasiła Wiarę Lecha. Kibole wyszli na drugą część zmobilizowani, ale bardzo szybko zostali zgaszeni. Najpierw w 52. minucie Adrian Miążek zdobył bramkę głową po rzucie rożnym, a następnie kilkadziesiąt sekund później Michał Starzak pokonał Pecolda w sytuacji sam na sam. Trener Lechitów po czwartej straconej bramce wpuścił do gry wszystkich zawodników rezerwowych. Avia jeszcze bardziej podkręciła tempo i mogła zdobyć kilka goli. Raziła jednak nieskutecznością. Do końca spotkania gospodarze raz skierowali piłkę do siatki. Po złym zagraniu Pecolda swoją szansę po raz drugi wykorzystał Starzak. Kiboli stać było na zmniejszenie rozmiarów porażki. W 84. minucie bramkarza Avii strzałem z rzutu wolnego pokonał Wojciech Tabiszewski.

Po zwycięstwie nad Wiarą Lecha Avia Kamionki awansowała do 1/8 finału, w której zagra z rezerwami Polonii Środa Wielkopolska.

W następnym ligowym meczu Wiara Lecha zagra ponownie na wyjeździe. 13 października Lechici udadzą się do Lwówka na pojedynek z liderem Ligi Międzyokręgowej miejscową Pogonią. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.

Avia Kamionki - Wiara Lecha 5:2 (2:1)
bramki: 53' 77' Michał Starzak, 18' Mikołaj Ratajczak, 45' Mateusz Gajewski, 52' Adrian Miążek - 40' Mateusz Bednarek, 84' Wojciech Tabiszewski
żółta kartka: Artur Adamski
DWL: Michał Pecold - Jakub Nowak (67. Filip Bin), Jan Makowski, Maciej Łaszyński (70. Artur Grajkowski), Artur Adamski - Dawid Kaczmarek (59. Sławomir Witczak), Jakub Pawlaczyk, Dominik Bednarek, Tomasz Smura, Mateusz Bednarek (46. Wojciech Tabiszewski) - Michał Niedźwiedzki (76. Patryk Antończak)
Widzów: ok. 80 (20 Kiboli Lecha)