Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
15/12/2017
Adam Nowak został pierwszym członkiem nowopowstałej sekcji e-sportowej Wiary Lecha. Zawodnik DWL, który będzie reprezentował niebiesko-białe barwy w wirtualnych rozgrywkach już jutro zadebiutuje na turnieju Fify 18 organizowanym przez Polonię Środa Wielkopolska.

Wiara Lecha wspólnie z ośrodkiem Kibice Razem-Lech Poznań w połowie marca wystartowała z nowym projektem o nazwie e-WL Liga. Jednym z założeń organizowania rozgrywek na wirtualnych boiskach było wytypowanie jednego zawodnika, który będzie reprezentował barwy DWL w turniejach e-sportowych. Do Wiary Lecha dołączył Adam Nowak grający w drużynie FC Galary. Przygoda z kibolską drużyną w przypadku Nowaka miała rozpocząć się inaczej.

 

Już wcześniej chciałem dołączyć do piłkarskiej Wiary Lecha, ale przeszkodziła mi w tym poważna kontuzja, którą leczę do tej pory. Jak usłyszałem o starcie rozgrywek WL Ligi w Fifę to nie wahałem się ani chwili. Skrzyknąłem pięć osób i zapisaliśmy się. W pierwszym sezonie zajęliśmy czwarte miejsce, ale otrzymałem propozycję reprezentowania DWL na wirtualnych arenach. Jest to dla mnie zaszczyt – mówi Adam Nowak, pierwszy zawodnik e-sportowy Wiary Lecha.

 

Adam Nowak na turniejach będzie występował w koszulce z numerem 22, który symbolizuje rok powstania klubu.

 

Pierwszy turniej Adam Nowak zagra 16 grudnia w Środzie Wielkopolskiej. Start rywalizacji zaplanowano na godzinę 9:30.