Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
16/01/2018
W poniedziałkowy wieczór 15 stycznia zawodnicy Wiary Lecha spotkali się na pierwszym treningu w nowym roku. Pojawiło się 29 zawodników. Trening odbył się na boisku ze sztuczną trawą przy ulicy Bułgarskiej.

Wiara Lecha wróciła do zajęć po dwumiesięcznej przerwie. Zajęcia były prowadzone przez dwóch trenerów – Jarosława Wróblewskiego i Jarosława Araszkiewicza. Szkoleniowcy przez pierwszy tydzień będą wprowadzać Kiboli w okres przygotowawczy, w związku z tym na poniedziałkowym treningu było sporo gry. Na początku zespół rozegrał dwie równoległe gierki na obu połowach boiska, a zajęcia zakończył kilkunastominutową grą kontrolną.

 

W treningu uczestniczyło 28 zawodników. Indywidualnie, pod okiem fizjoterapeutki, trenował Michał Niedźwiedzki, który zmaga się z urazem pachwiny. Na pierwszym spotkaniu Wiary Lecha w tym roku pojawiło się dwóch nowych zawodników. Kolejni będą testowani na najbliższych treningach.

 

Wspólnie z trenerem jesteśmy zadowoleni z frekwencji. Nie jest to nowość dla nas. Na początku przygotowań zawsze chodzi najwięcej osób. Ważne, żeby utrzymać 15-20 zawodników na jednej jednostce do końca sezonu – mówi Paweł Piestrzyński, prezes Wiary Lecha. Wiedzieliśmy, że na pierwszych zajęciach będzie sporo osób, w związku z tym postanowiliśmy przełożyć przyjście testowanych zawodników na kolejne treningi. Chcielibyśmy przyjąć do DWL maksymalnie trzech Kiboli – dodaje Piestrzyński.

 

Wiara Lecha do rundy wiosennej będzie przygotowywać się na boisku treningowym Lecha Poznań, które obecnie przykryte jest balonem. Jest to wynik współpracy z klubem, który mocno wspiera swoich kibiców grających w piłkę.

 

Trenujemy w idealnych warunkach. Mamy do dyspozycji balon, pod którym znajduje się pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Nie mamy wyboru. Musimy to wykorzystać i bardzo dobrze przygotować się do rundy wiosennej – mówi Tomasz Smura, pomocnik Wiary Lecha.

 

Podczas przygotowań Wiara Lecha rozegra dziewięć sparingów. Pierwszy odbędzie się w piątek 2 lutego o godzinie 20:00 na boisku przy ul. Bułgarskiej. Rywalem Kiboli będzie Pogoń Lwówek.

 

Zapraszamy na fotorelację z treningu autorstwa Damiana Garbatowskiego.