14/05/2018
W 21. kolejce Klasy Okręgowej Wiara Lecha zremisowała z Wielkopolską Komorniki 1:1. Jedynego gola dla Lechitów strzelił Tomasz Smura, który wyprowadził Kiboli na prowadzenie w pierwszej części. Na bramkę zdobytą na wyjeździe DWL czekał aż 407 minut.

Dzień meczu z Wielkopolską Komorniki przypadł Wiarze Lecha tego samego dnia co Lechowi w Krakowie z Wisłą. Początkowo pojedynek w poznańskiej okręgówce został zaplanowany na 14:00, ale po konsultacji z przedstawicielami gospodarzy godzina rozpoczęcia spotkania została przesunięta na 11:00, dzięki czemu część zawodników Wiary Lecha po zakończeniu meczu mogła ruszyć na stadion Wisły.

Wróćmy do potyczki, która została rozegrana w Komornika. W pierwszej odsłonie toczyła się pod dyktando DWL. Kibole często próbowali zaskoczyć bramkarza gospodarzy strzałami z dystansu. Niestety większość uderzeń nie trafiała w bramkę, a mijała słupki i poprzeczkę. Pierwszą skuteczną akcję Wiara Lecha przeprowadziła w 39. minucie. Przed polem karnym znakomicie zachował się Jakub Pawlaczyk, który wypuścił sobie piłkę wzdłuż linii bocznej boiska, a na końcu zacentrował ją w pole karne. Tam dopadł do niej Tomasz Smura i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wyprowadził Lechitów na prowadzenie. Nie był to koniec ataków DWL. Przed przerwą piłka drugi raz wpadła do siatki, jednak przy strzale Smury sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Niesłusznie. Wielkopolska starała się przeciwstawić się poznaniakom, ale nie znalazła sposobu na pokonanie solidnie spisującego się Daniela Guszczyńskiego. Kilka akcji gospodarzy było sygnałem dla Wiary Lecha, że dalsza część meczu będzie wyglądała zupełnie inaczej niż pierwsza odsłona.

Wielkopolska po zmianie stron zagrała odważniej. Już w 53. minucie Kibole stracili prowadzenie. Strata piłki w środku, szybkie wyprowadzenie ataku, a następnie strzał z głowy i było już 1:1. Nie był to koniec ataków gospodarzy. Chwilę później Wiarę Lecha przed utratą gola ratowali Guszczyński i Stanisław Makowski. Obaj w ostatnim momencie stawali na drodze piłki do siatki. Im dłużej trwał mecz tym więcej do powiedzenia mieli Kibole. W ostatniej minucie znakomitej okazji nie wykorzystał Mateusz Bednarek, który przegrał pojedynek z bramkarzem Wielkopolski i mecz zakończył się remisem 1:1.

W następnej kolejce Wiara Lecha podejmie Luboński KS. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 19 maja na stadionie przy ulicy Gdańskiej o godzinie 16:30.

Wielkopolska Komorniki - Wiara Lecha 1:1 (0:1)

Bramki: 53’ Marcin Depczyński – 39’ Tomasz Smura

Żółte kartki: 2 zawodników gospodarzy – Sławomir Makowski, Jakub Pawlaczyk

DWL: Daniel Guszczyński - Patryk Olaszczyk (86. Dawid Norek), Stanisław Makowski, Maciej Łaszyński, Stanisław Makowski - Michał Niedźwiedzki, Jakub Pawlaczyk, Dominik Bednarek, Kacper Szulc (74. Mateusz Bednarek), Dawid Kaczmarek - Tomasz Smura

Widzów: 150 (40 Kiboli Lecha)