27/09/2018
W meczu 1/32 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego Wiara Lecha pokonała Meblorza Swarzędz 1:0. Decydującą bramkę w drugiej połowie spotkania zdobył Maciej Smuniewski.

W pierwszej odsłonie prestiżowej potyczki lepsze wrażenie sprawili gospodarze. Częściej przebywali na połowie Wiary Lecha, ale nie potrafili skutecznie zakończyć swoich akcji. Strzały mijały cel lub były zbyt słabe, żeby pokonać bramkarza DWL. Kibole również mieli swoje okazje, ale podobnie jak u gospodarzy, szwankowała skuteczność.

Po zmianie stron role się odwróciły. Meblorz miał problem ze stworzeniem zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Michała Pecolda. Golkiper Wiary Lecha nie dał się zaskoczyć. W drugich czterdziestu pięciu minutach obronił jeden groźny strzał z rzutu wolnego i w drugim kolejnym meczu nie stracił bramki. Kibole znacznie lepiej, niż w pierwszej odsłonie, radzili sobie na połowie przeciwnika. Stworzyli kilka dogodnych sytuacji, ale nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego bramkarza gospodarzy. Ten skapitulował dopiero w 76. minucie. W pole karne wpadł Maciej Smuniewski, który trafił do siatki po strzale w krótki róg bramki całkowicie myląc golkipera Meblorza. Do końca spotkania Kibole rozbijali ataki gospodarzy, którzy postawili wszystko na jedną kartę.

Na meczu pojawiło blisko 650 osób. Około 300 osób zajęło miejsca w sektorze Kiboli Lecha, ale duża część kibiców Kolejorza była widoczna także na innych sektorach. Z bardzo dobrej strony pokazali się gospodarze, którzy prowadzili doping przez cały mecz w asyście bębna. Zaprezentowali także dwie oprawy z użyciem pirotechniki. Po stronie Kiboli Lecha również nie zabrakło świecidełek. Swoją oprawę zaprezentowali Swarzędzcy Kibole. Doping ze strony kibiców Kolejorza był sporadyczny.

Meblorz Swarzędz – Wiara Lecha 0:1 (0:0)

bramka: 76’ Maciej Smuniewski

żółta kartka: Kacper Szulc, Dawid Kaczmarek

DWL: Michał Pecold - Sławomir Makowski, Stanisław Makowski, Maciej Łaszyński, Maciej Skrzypczak - Dawid Kaczmarek (83. Jakub Drzewiecki), Jakub Pawlaczyk, Maciej Smuniewski, Tomasz Smura (64. Kacper Szulc), Mateusz Bednarek (62. Wojciech Tabiszewski) - Michał Niedźwiedzki

Widzów: ok 650 (ok 400 Kiboli Lecha)