18/06/2017
W ostatniej kolejce sezonu 2016/17 Wiara Lecha pokonała u siebie Concordię Murowana Goślina 3:1 i zakończyła rozgrywki na drugiej lokacie. Bramki dla Kiboli zdobyli Artur Adamski, Maciej Smuniewski i Tomasz Smura.

Pech nie opuszczał Wiary Lecha do końca. Długa listę nieobecnych przed meczem poszerzył Daniel Guszczyński, który z powodu kontuzji ustąpił miejsca w bramce debiutującemu Adamowi Górskiemu. W związku ze zmianą młodzieżowca do gry desygnowany został Krzysztof Stachowiak.

Wynik otworzył Artur Adamski, który wykorzystał rzut karny podytkowany po faulu na Łukaszu Wyce. Była to 9. minuta gry. Niestety skrzydłowy Wiary Lecha złapał uraz i sześć minut później musiał opuścić plac gry. Po zdobyciu gola Lechici cofnęli się na własną połowę i szukali okazji do kontry. Concordia zmuszona do gry w ataku pozycyjnym kilka razy poważniej zagroziła bramce Kiboli. Goście w stuprocentowej sytuacji trafili w słupek.

Po zmianie stron pojedynek toczył się w środku boisku, ale optyczną przewagę mieli goście z Murowanej Gośliny. Wiara Lecha groźnie kontrowała. Po jednym z wypadów pod bramkę Concordii wynik meczu na 2:0 podwyższył Maciej Smuniewski. Do końca spotkania pozostało jeszcze dwadzieścia minut. Niestety Kibole nie ustrzegli się błędów, które doprowadziły do nerwowej końcówki. Concordia wykorzystała jeden z nich i zmniejszyła stratę do jednego gola. Była też na fali, gdyż zamknęła już wcześniej Wiarę Lecha na jej połowie. Kibice na murawie i trybunie odetchnęli z ulgą w 90. minucie. Znakomite prostopadłe zagranie uruchomiło Niedźwiedzkiego, który podał do Smury, a ten dopełnił formalności i ustalił wynik spotkania na 3:1.

Wiara Lecha na koniec sezonu zajęła drugie miejsce. Do pierwszego Mieszka Gniezno Kibole stracili aż 19 "oczek". Na ostatnim miejscu na podium zameldował się TPS Winogrady.

WIARA LECHA - CONCORDIA MUROWANA GOŚLINA 3:1 (1:0)
Bramki: 9' Adamski, 69' Smuniewski, 90' Smura - 82'  Szpalik
Żółte kartki: Adamski, Smuniewski
DWL: Adam Górski - Patryk Olaszczyk (90. Jakub Nowak), Artur Adamski, Maciej Łaszyński, Michał Dąbrowski - Maciej Smuniewski, Tomasz Smura, Michał Niedźwiedzki, Krzysztof Szenfeld (80. Marcin Surowiec) - Łukasz Wyka (15. Piotr Makowski), Krzysztof Stachowiak (85. Dominik Siejak)
Widzów: ok. 100