07/06/2018
Wiara Lecha pokonała Piasta Kobylnica 3:2 w zaległym meczu 18. kolejki Klasy Okręgowej. Kibole dzięki wygranej awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Zaległy mecz poznańskiej okręgówki miał kluczowe znaczenie dla obu zespołów. Wiara Lecha po sromotnej porażce z Vitcovią Witkowo skomplikowała sobie sytuację w tabeli. Mecz z Piastem musiała wygrać, a głównie dlatego, że w kolejnych kolejkach czekają ją ciężkie przeprawy ze Zjednoczonymi Trzemeszno i Wartą Śrem. W przypadku porażki klub z Kobylnicy zmniejszyłby stratę do DWL do dwóch oczek. O to zagrali Kobylniczanie, którzy nie mogli przegrać, gdyż brak jakiejkolwiek zdobyczy punktowej praktycznie pozbawiał ich szans na Ligę Międzyokręgową.

Pojedynek znakomicie rozpoczął się dla Kiboli, którzy już w czwartej minucie otworzyli wynik. Po podaniu Jakuba Pawlaczyka w sytuacji sam na sam znalazł się Michał Niedźwiedzki. Skrzydłowy Wiary Lecha, który w tym spotkaniu grał na pozycji napastnika, minął bramkarza i spokojnie posłał piłkę do siatki. Goście wyrównali w 27. minucie, gdy po przejęciu piłki trafili w sytuacji sam na sam z Maciejem Makowskim. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron na emocje czekaliśmy do ostatnich dwudziestu minut. W 70. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Piasta. Intencje strzelca znakomicie wyczuł Makowski i uchronił Lechitów przed stratą gola. Był to kluczowy moment spotkania. Pięć minut później oglądaliśmy bramkową akcję dwóch zawodników, którzy postanowili wrócić do gry w DWL ze względu na problemy kadrowe. Zagrali tak jak przed pięciu laty w B- i A-klasie. Krzysztof Szenfeld przedarł się lewą stroną i zagrał piłkę w pole karne. Tam czekał na nią Wojciech Tabiszewski, który nie miał problemów ze skierowaniem piłki do siatki. Wiara Lecha prowadziła 2:1, ale miała ochotę na kolejne gole. Trzy minuty później znakomite zagranie Tomasza Smury celnym uderzeniem wykończył Dawid Kaczmarek. Piłka wpadła do siatki i Kibole mogli się cieszyć z dwubramkowego prowadzenia. Nie minęła minuta i Piast zdobył drugiego gola, dzięki któremu w ich szeregach wróciła nadzieja na wywalczenie korzystnego rezultatu. Do końca meczu pozostało ponad dziesięć minut. Goście atakowali, Kibole bronili się całym zespołem. Lechitom udało się dowieźć prowadzenie do końca i po końcowym gwizdku mogli cieszyć się ze zdobycia bardzo ważnych trzech punktów.

W następnej kolejce Wiara Lecha zagra ze Zjednoczonymi Trzemeszno. Pojedynek z mistrzem Klasy Okręgowej odbędzie się w niedzielę 10 czerwca o godzinie 18:00 na stadionie przy ulicy Gdańskiej.

Wiara Lecha – Piast Kobylnica 3:2 (1:1)

Bramki: 4’ Michał Niedźwiedzki, 75’ Wojciech Tabiszewski, 78’ Dawid Kaczmarek – 27’ 79’

Żółte kartki: Tomasz Smura, Jakub Pawlaczyk, Patryk Olaszczyk, Wojciech Tabiszewski

DWL: Maciej Makowski - Patryk Olaszczyk (82. Filip Bin), Artur Adamski (58. Wojciech Tabiszewski), Maciej Łaszyński, Michał Dąbrowski - Sławomir Makowski, Jakub Pawlaczyk, Dominik Bednarek (68. Krzysztof Szenfeld), Tomasz Smura, Dawid Kaczmarek - Michał Niedźwiedzki

Widzów: ok. 100