Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
10/08/2018
W sobotę 11 sierpnia o godzinie 18:00 Wiara Lecha podejmie w 1. kolejce Ligi Międzyokręgowej Akademię Reissa Tarnowo Podgórne. Mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ulicy Gdańskiej 1.

Wiara Lecha i Akademia Reissa w poprzednim sezonie występowały w Klasie Okręgowej, ale w dwóch różnych grupach. Rozgrywki zakończyły na tym samym miejscu, z taką samą liczbą punktów i identyczną liczbą zwycięstw, remisów oraz porażek. DWL był lepszy jedynie w klasyfikacji bramkowej. Akademia Reissa zdobyła jednego gola więcej niż straciła, Wiara Lecha zakończyła rozgrywki z korzystną różnicą bramek - +18.  Obie drużyny nie zachwyciły w końcówce sezonu. Klub Piotra Reissa zgarnął cztery oczka w ostatnich pięciu pojedynkach, Lechitom udało się wywalczyć jedno oczko mniej.

 

Dwa sezony temu Wiara Lecha rywalizowała z Akademią Reissa w jednej grupie. Wówczas lepsi byli Kibole, którzy wygrali z sobotnim rywalem 2:0 w Baranowie i zremisowali 3:3 na swoim boisku. Ten pojedynek długo śnił się po nocach zawodnikom DWL. Prowadzili oni 2:0 i 3:1, ale i tak zgubili punkty, które wówczas były potrzebne w walce o wicemistrzostwo okręgówki. Akademia po trzeciej stracie szybko zdobyła gola kontaktowego, a w doliczonym czasie gry po kapitalnym uderzeniu z 40 metrów wyrównali stan gry. Po tym sezonie nastąpiła zmiana. Akademia Reissa wróciła do zachodniej grupy klasy okręgowej.

 

Bilans meczów z Akademią Reissa Tarnowo Podgórne

 

16/17 | Akademia Reissa – Wiara Lecha 0:2 (Maciej Łaszyński, Michał Niedźwiedzki)

16/17 | Wiara Lecha – Akademia Reissa 3:3 (Sebastian Smelkowski, Michał Niedźwiedzki, Jan Makowski)

 

Bilans: 2 mecze, 1 zwycięstwo, 1 remis, 0 porażek, bramki 5:3

 

Pojedynek Wiary Lecha z Akademią Reissa sędziować będzie Piotr Idzik z Poznania. Na liniach pomagać mu będą Maciej Cebulski z Poznania i Maciej Śliwiński z Dąbrówki.