Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
28/10/2017
Porażką 0:1 zakończył się pojedynek Wiary Lecha w ramach 11. kolejki Klasy Okręgowej. Zwycięską passę lechitów zatrzymała Vitcovia Witkowo.

Mecz w Witkowie toczony był na fatalnej murawie i przy porywistym wietrze.  W pierwszej części to Wiara Lecha atakowała mając po swojej stronie wiatr. Przewagi nie udało się wykorzystać. Kibole Lecha nie stworzyli groźnej sytuacji, a co najgorsze w 40. minucie spotkania stracili bramkę. Była to jedyna akcja gospodarzy w tej części gry. Do bezpańskiej piłki wybitej na szesnatkę dopadł zawodnik Vitcovii i bez zastanowienia uderzył na bramkę strzeżoną przez Michała Pecolda. Futbolówka po drodze odbiła od obrońcy Wiary Lecha i wpadła do siatki. Vitcovia wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca pierwszej odsłony. Po zmianie stron gospodarze cofnęli się na własną połowę i oczekiwali na kontry. Jedna z nich omal nie zakończyła się bramką, ale na wysokości zadania stanął Pecold, który wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem gospodarzy. Kibole stworzyli jedną stuprocentową okazję, która powinna zakończyć się golem wyrównującym. Po zagraniu Tomasza Smury z prawej strony boiska pięć metrów przed bramkarzem Vitcovii stanął Mateusz Bednarek, jednak jego strzał z pierwszej piłki trafił wprost w golkipera Vitcovii. Była to ostatnia okazja do wyrównania. Vitcovia dowiozła korzystny rezultat do końcowego gwizdka i po raz trzeci na swoim boisku nie dała Wiarze Lecha wygrać. 

 

W następnej kolejce, która zakończy tegoroczne wojaże Wiary Lecha, Kibole pojadą do Trzemeszna na pojedynek z liderem tabeli. Mecz odbędzie się w sobotę 4 listopada o godzinie 12:00. DWL sezon zakończy dwoma meczami u siebie. 

 

VITCOVIA WITKOWO - WIARA LECHA 1:0 (1:0)
bramka: 40'
żółta kartka: Piotr Makowski
DWL: Michał Pecold - Sławomir Makowski, Stanisław Makowski, Maciej Łaszyński, Michał Dąbrowski (23. Piotr Makowski) - Jan Makowski, Dominik Bednarek, Tomasz Smura - Jakub Drzewiecki (68. Michał Niedźwiedzki), Mateusz Bednarek, Dawid Kaczmarek
Widzów: ok. 80 (10 Kiboli Lecha)