Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
20/10/2017
Niezwykle istotne spotkanie czeka w najbliższą niedzielę zawodników Wiary Lecha. O 20 Kibole zmierzą z Lechią Kostrzyn, do której tracą dwa punkty. Rywale są wiceliderem tabeli.

Obie drużyny fatalnie zainaugurowały jesienną kampanię. Wiara Lecha przegrała w Jarosławcu 0:2, a Lechia uległa w Zaniemyślu Kłosowi aż 2:5. Byli czwartoligowcy szybciej wrócili na właściwe tory i wygrali siedem kolejnych potyczek. Wiara Lecha na rozpoczęcia serii zwycięstw czekała do połowy września. Wygrała ostatnich pięć spotkań i awansowała na trzecią lokatę. 

 

Przed dwoma tygodniami Lechiści pojechali do Trzemeszna gdzie zmierzyli się z liderującymi Zjednoczonymi. Ten szlagierowy bój Kostrzynianie wygrali 2:0 i na tydzień usiedli w fotelu lidera. W ostatniej kolejce prowadzenie oddali Zjednoczonym. Lechia przegrała u siebie z odradzającą się po zmianie trenera Vitcovią 0:2. 

 

Nie będzie to pierwszy pojedynek Wiary Lecha z Lechią Kostrzyn. Kibole mieli okazję mierzyć się z niedzielnym rywalem trzykrotnie. Wszystkie te mecze odbyły się podczas okresów przygotowawczych. Lechia dwukrotnie okazała się lepsza na swoim stadionie. Lechitów pokonała 2:0 i 6:3. Kibole wygrali sparing rozgrywany na obiekcie przy ul. Gdańskiej. Na sztucznej nawierzchni pokonali Lechię 6:0. 

 

Pojedynek na szczycie sędziować będzie trójka sędziowska: główny Marcin Stachowski z Poznania, asystenci Dawid Maciejewski z Poznania i Krzysztof Paluczek z Gruszczyna. 

 

W pozostałych spotkaniach najciekawiej zapowiadają się derby powiatu gnieźnieńskiego, w których Zjednoczeni Trzemeszno podejmą Vitcovię Witkowo. Trudny wyjazd czeka TPS Winogrady. Poznaniacy udadzą się do Zaniemyśla, gdzie Kłos wygrywa w tym sezonie jedynie ze ścisłą czołówką. 

 

Terminarz 10. kolejki Klasy Okręgowej

 

21.10, godz. 15:00 - Zjednoczeni Trzemeszno - Vitcovia Witkowo
21.10, godz. 15:00 - Warta Śrem - Luboński KS
21.10, godz. 15:00 - Orkan Jarosławiec - Wielkopolska Komorniki
21.10, godz. 15:00 - Avia Kamionki - SKS 13 Poznań
21.10, godz. 15:00 - Kłos Zaniemyśl - TPS Winogrady
21.10, godz. 16:00 - Concordia Murowana Goślina - Piast Kobylnica
22.10, godz. 20:00 - Wiara Lecha - Lechia Kostrzyn

 

Dla osób niewybierających się na szlagierowy pojedynek Wiary Lecha z Lechią Kostrzyn przygotowana będzie relacja za pośrednictwem profilu tt DWL pod #DWLLKO

 

fot. Damian Garbatowski