04/08/2018
Wiara Lecha po bramkach Michała Niedźwiedzkiego i Tomasza Smury wygrała w Kostrzynie z miejscową Lechią 3:2. Był to ostatni mecz kontrolny przed startem rozgrywek Ligi Międzyokręgowej.

Po przegranej z Unią Swarzędz i remisie z NKS-em Niepruszewo Wiara Lecha przełamała niemoc i wygrała w trzecim letnim sparingu. Kibole od początku spotkania byli drużyną lepszą. Częściej utrzymywali się przy piłce i stworzyli więcej sytuacji podbramkowych. Gospodarze dwa gole zdobyli po prezentach od zawodników DWL. Pierwsze trafienie wpadło po przerwie. W 52. minucie po błędzie defensywy dwóch zawodników Lechii znalazło się przed Maciejem Makowskim. Golkiper niebiesko-białych pierwszy strzał zdołał jeszcze obronić, ale przy dobitce był bez szans i Lechiści wyszli na prowadzenie 1:0. Trzy minuty wcześniej to Wiara Lecha powinna otworzyć wynik. Niestety, po raz kolejny, nie wykorzystała rzutu karnego i po raz kolejny została chwilę później skarcona. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jakub Pawlaczyk. Pomocnik Lechitów strzelił jednak w środek bramki i golkiper Lechii nie miał problemów z obroną. Wiarze Lecha udało się wyrównać w 59. minucie. Znakomite podanie z głębi pola otrzymał Michał Niedźwiedzki, który mając przed sobą tylko bramkarza przelobował go. Kopię tej sytuacji mogliśmy oglądać w 80. minucie. Wówczas bardzo podobnego gola zdobył Tomasz Smura. Niestety nie była to bramka dająca prowadzenie. Kibole po raz drugi wyrównali stan gry. Wcześniej fatalny w skutkach błąd popełnił Maciej Makowski, który dał gospodarzom gola na 2:1. Kibole nie poddali się. Zdobyli bramkę wyrównującą, a sześć minut przed końcem w sytuacji sam na sam nie pomylił się Niedźwiedzki ustalając wynik spotkania na 3:2 dla Wiary Lecha.

Kibice Lecha zakończyli przygotowania do nowego sezonu. W następnym meczu powalczą już o ligowe punkty. Na poznańską Śródkę przyjedzie Akademia Reissa Tarnowo Podgórne. Spotkanie zostanie rozegrane 11 sierpnia o godzinie 18:00.

Lechia Kostrzyn – Wiara Lecha 2:3 (0:0)

Bramki: 52’ 71’ – 59’ 84’ Michał Niedźwiedzki, 80’ Tomasz Smura

DWL: Michał Pecold (46. Maciej Makowski) - Filip Bin (42. Michał Dąbrowski), Stanisław Makowski, Maciej Skrzypczak, Artur Adamski (83. Jakub Nowak) - Sławomir Makowski (85’ Jakub Drzewiecki), Dominik Bednarek (46. Michał Niedźwiedzki), Jan Makowski, Kacper Szulc (46. Jakub Pawlaczyk), Sławomir Witczak (70. Patryk Antończak) - Tomasz Smura