06/05/2017
W meczu 23. kolejki Klasy Okręgowej Wiara Lecha pokonała Orkan Jarosławiec 4:1. Hattricka ustrzelił Tomasz Smura, a jednego gola dołożył Piotr Makowski. Kibole przynajmniej na 24 godziny zmniejszyli dystans do Mieszka do trzech punktów.

Przed meczem z Orkanem Jarosławiec Tomasz Smura za 100 występ został uhonorowany pamiątkową grafiką z własnym wizerunkiem. Drugą "setkę" rozpoczął strzelając trzy gole, z których jedna z nich była jego 50. trafieniem dla Wiary Lecha!

Nie był to wielki mecz w wykonaniu Wiary Lecha. Pomimo wysokiego zwycięstwa martwi forma zespołu, którego niedługo czekają kluczowe pojedynki. Kibole bardzo dobrze rozpoczęli starcie z Orkanem Jarosławiec. W 14. minucie piłkę do siatki, po efektownym lobie, skierował Smura. Prowadzenia Wiara Lecha nie utrzymała długo. Orkan wykorzystał błąd w rozegraniu piłki i w 19. minucie doprowadził do wyrównania. Na przerwę Kibole schodzili prowadząc 2:1. Drugie trafienie w meczu uzyskał Smura, dla którego była to jubileuszowa 50. bramka dla DWL.

Po zmianie stron Wiara Lecha pokazała się z lepszej strony. Przewagę Kibole udokumentowali dwoma trafienia. W 71. minucie hattricka skompletował Smura, a wynik meczu ustalił Piotr Makowski trafiając do siatki pięć minut przed zakończeniem spotkania.

Nie był to szczęśliwy mecz dla DWL. Pomimo zwycięstwa drużyna w wyniku kontuzji straciła aż trzech wartościowych zawodników. Jeszcze przed meczem z pierwszej "11" wypadł Warsiński. Urazy nie oszczędziły także Stanisława Makowskiego i Jakuba Drzewieckieo, którzy nie dokończyli sobotnich zawodów.

W następnej kolejce Wiara Lecha pojedzie do Zaniemyśla na mecz z miejscowym Kłosem. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 14 maja o godzinie 11:00.

WIARA LECHA - ORKAN JAROSŁAWIEC 4:1 (2:1)

Bramki: 14' 43' 71' Smura, 85' P.Makowski - 19'

Żółte kartki: M.Nowak, Olaszczyk, Pawlaczyk

DWL: Daniel Guszczyński - Mateusz Nowak, Patryk Olaszczyk, Maciej Łaszyński, Michał Dąbrowski - Sławomir Makowski (82. Jakub Pawlaczyk), Sebastian Smelkowski, Stanisław Makowski (46. Piotr Makowski) - Michał Niedźwiedzki, Tomasz Smura, Krzysztof Szenfeld (65. Jakub Drzewiecki (75. Artur Grajkowski))

Widzów: 70 (15 osób z Jarosławca)