03/08/2017
Przygotowująca się do trzeciego sezonu w okręgówce Wiara Lecha wygrała mecz kontrolny ze Spartą 3:2 po bramkach Dawida Kaczmarka, Sebastiana Smelkowskiego i Dominika Siejaka. Sparing odbył się na stadionie w Szamotułach.

Szkoleniowiec Wiary Lecha przed meczem miał kłopot bogactwa. W Szamotułach zjawiło się aż 24 zawodników gotowych do walki o pierwszy skład.

Mecz toczył się pod dyktando jednych i drugich. Wszystko zależało od fragmentu spotkania. Wiara Lecha przeważała na początku spotkania i z każdą minutą oddawała inicjatywę gospodarzom. Był też fragment totalnego nieładu, który spowodowała nawałnica trwająca blisko dziesięć minut. Po jej przejściu lepsze okazje miała Sparta, ale to Wiara Lecha objęła prowadzenie. Kapitalne zagranie Krzysztofa Szenfelda strzałem w długi róg bramki gospodarzy na gola zamienił Dawid Kaczmarek. Po zmianie stron lepiej w mecz weszła Sparta. Zawodnicy z Szamotuł wykorzystali fatalne błędy defensywy Lechitów i zdobyli dwie bramki. Radość z prowadzenia nie trwała długo. Sprawy w swoje nogi wziął Smelkowski, który niecałą minutę po stracie gola wykorzystał sytuację sam na sam i doprowadził do wyrównania. Na ostatnie fragmenty spotkania trener Wiary Lecha do gry w ofensywie desygnował dwóch 15-latków. Jak się później okazało mieli oni decydujący wpływ na wynik spotkania. Prawą stroną urwał się Smelkowski, który zagrał w pole karne. Tam na piłkę czekał Mikołaj Dziedziński. Jego strzał bramkarz zdołał wybronić, ale futbolówka trafiła pod nogi Dominika Siejaka, który nie miał problemów ze skierowaniem je do siatki. Po bramce na 3:2 sędzia zakończył spotkanie.

W najbliższy weekend Kibole otrzymali wolne. Kolejne sparingowe spotkanie Wiara Lecha rozegra w najbliższy wtorek 8 sierpnia o godzinie 18:30. DWL pojedzie do Mosiny na mecz z miejscowym KS 1920.

SPARTA SZAMOTUŁY - WIARA LECHA 2:3 (0:1)

Bramki: 56' Dominik Rzeszowski, 65' Damian Cudaszewski - 45' Dawid Kaczmarek, 66' Sebastian Smelkowski, 90' Dominik Siejak

Czerwone kartki: Ailton de Lima Silva – Dominik Bednarek

DWL: Michał Pecold - Krzysztof Szenfeld, Jakub Pawlaczyk, Artur Adamski, Patryk Olaszczyk - Jakub Drzewiecki, Stanisław Makowski, Dominik Bednarek, Tomasz Smura, Dawid Kaczmarek - Mateusz Bednarek

Na zmiany wchodzili: Mateusz Kuk, Daniel Guszczyński - Maciej Łaszyński, Artur Grajkowski, Michał Dąbrowski, Sławomir Witczak, Jakub Nowak, Sławomir Makowski, Sebastian Smelkowski, Piotr Makowski, Dominik Siejak, Mikołaj Dziedziński, Dawid Norek