02/03/2018
W czwartkowy wieczór Wiara Lecha zmierzyła się w meczu kontrolnym ze Szturmem Junikowo. Pojedynek z A-klasowcem zakończył się remisem 4:4.

Intensywny tydzień Wiary Lecha trwa. Po sparingu z GKS-em Dopiewo drużyna trenowała dwa razy, po czym zagrała sparing ze Szturmem Junikowo. Do końca tygodnia Kibole zaliczą jeszcze jedną jednostkę treningową, a tydzień zakończą sparingiem z Czarnymi Czerniejewo i wyjazdem na mecz Lecha w Warszawie. Dzień po wizycie na Łazienkowskiej ponownie zawitają na trening.

Pojedynek ze Szturmem Junikowo był dla trenera Jarosława Wróblewskiego okazją do sprawdzenia zawodników wracających po kontuzjach, a także tych co nie dostawali wielu szans jesienią. Po raz pierwszy po wyleczeniu urazu zagrał Dawid Kaczmarek. Coraz lepiej czuje się Michał Niedźwiedzki, który zanotował drugi sparing podczas przygotowań. Do gry w pierwszej jedenastce szkoleniowiec desygnował także Krystiana Gubańskiego, Kacpra Szulca (powrót po chorobie), Dawida Norka i Sławomira Witczaka.

W przekroju całego spotkania Szturm był lepszą drużyną i zasłużył na zwycięstwo. Goście grali wysokim pressingiem i stworzyli sobie bardzo dużo klarownych sytuacji strzeleckich. Szwankowała skuteczność. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się nowy golkiper niebiesko-białych – Maciej Makowski, który kilka razy popisał się udanymi interwencjami. Szturm wyszedł na prowadzenie w 10. minucie. Odpowiedź nadeszła szybko. Dwie minuty później po dwójkowej akcji ze Sławomirem Witczakiem piłkę do siatki skierował Dawid Kaczmarek. Przed przerwą Wiara Lecha za sprawą Michała Niedźwiedzkiego wyszła na prowadzenie. Kibole w drugiej odsłonie mieli problemy z konstruowaniem akcji, ale dobrze radzili sobie w grze z kontry. Tak padły dwie bramki dla Lechitów. Wcześniej stracili gola na 2:2, ale po trzech minutach odzyskali prowadzenie po golu Dawid Norka, który nie miał problemów z wykorzystaniem podania Niedźwiedzkiego. W 88. minucie wydawało się, że jest po meczu. Piotr Makowski znakomicie uruchomił Marcina Janasa, który przelobował golkipera gości. Było 4:2, a do zakończenia kilka minut. Szturm nie poddał się i doprowadził do remisu. W sobie tylko znany sposób Kibole stracili dwa gole i po raz piąty tej zimy zakończyli mecz kontrolny bez zwycięstwa.

Następny sparing Wiara Lecha rozegra w sobotę 3 marca o godzinie 16 z Czarnymi Czerniejewo. Mecz odbędzie się na stadionie przy ulicy Gdańskiej.

Wiara Lecha – Szturm Junikowo 4:4 (2:1)

bramki: 12’ Dawid Kaczmarek, 43’ Michał Niedźwiedzki, 77’ Dawid Norek, 88’ Marcin Janas – 10’ 74’ 89’ 90’

żółta kartka: Artur Adamski

czerwona kartka: Michał Dąbrowski

DWL: Maciej Makowski – Patryk Olaszczyk, Artur Adamski, Maciej Łaszyński, Michał Dąbrowski – Dawid Kaczmarek, Kacper Szulc, Krystian Gubański, Dawid Norek, Michał Niedźwiedzki - Sławomir Witczak

Ponadto zagrali: Filip Bin, Jakub Nowak, Marcin Janas, Piotr Makowski