26/08/2018
Wiara Lecha w meczu 4. kolejki Ligi Międzyokręgowej pokonała Pogoń Śmigiel 6:1. Hattickiem popisał się Michał Niedźwiedzki. Było to drugie zwycięstwo DWL w sezonie.

Od początku spotkania Wiara Lecha przejęła inicjatywę. Rywale mieli problemy z utrzymaniem piłki, ale potrafili przemieszczać się pod pole karne gospodarzy i stwarzać sytuacje podbramkowe za sprawą stałych fragmentów gry. Defensywa Wiary Lecha była jednak czujna i nie pozwoliła na stratę nieoczekiwanego gola. W ofensywie Kibole również sobie dobrze radzili. Już w 7. minucie indywidualną akcję strzałem zza pola karnego, po którym piłka wpadła do bramki zakończył Dawid Kaczmarek. Lechici nie zaprzestali na tym. W 27. i 32. minucie po podaniach Dominika Bednarka na listę strzelców wpisał się Michał Niedźwiedzki. Kibole mogli podwyższyć prowadzenie i po kolejnych pięciu minutach prowadzić minimum 5:0, ale w ich poczynania wkradło się sporo rozluźnienia. Wykorzystali to goście. W 38. minucie Pogoń po ładnym uderzeniu z narożnika pola karnego zdobyła gola. Wpadł on w nieoczekiwanym momencie i spowodował sporą nerwowość w szeregach Wiary Lecha. Goście przejęli inicjatywę i do końca pierwszej części nie pozwolili DWL na rozwinięcie skrzydeł. Po zmianie stron również byli lepsi. Drugi gol dla Pogoni wisiał w powietrzu i kwestią czasu było kiedy wpadnie. Wiara Lecha dzielnie się broniła, a Daniel Guszczyński nie dał się zaskoczyć. Kibolom w 64. minucie udało się wyprowadzić kontrę. Tomasz Smura swoim zagraniem uruchomił Niedźwiedzkiego, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Śmiglan. Napastnik Wiary Lecha skompletował hattricka i wyprowadził Wiarę Lecha na prowadzenie 4:1. Ten gol podciął skrzydła gościom. Pogoń nie wierzyła już w odrobienie strat i kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęli Kibole. Piąty gol dla gospodarzy był kopią czwartego trafienia. Jakub Pawlaczyk zagrał do Kaczmarka, który wykorzystał sytuację sam na sam. Była to 70. minuta gry. Wiara Lecha stwarzała co rusz okazje, ale nie umiała zamienić ich na bramki. Dopiero w ostatniej minucie do siatki trafił Sławomir Witczak, który dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym i ustalił wynik meczu na 6:1.

W 5. kolejce Wiara Lecha pojedzie do Stęszewa. Mecz z miejscowym Lipnem odbędzie się w środę 5 września o godzinie 17:30.

Wiara Lecha - Pogoń Śmigiel 6:1 (3:1)

bramki: 27' 32' 64' Michał Niedźwiedzki, 7' 70' Dawid Kaczmarek, 90' Sławomir Witczak – 38’ Mateusz Krauze

żółte kartki: Artur Adamski, Stanisław Makowski, Patryk Antończak - Roland Popiela

czerwona kartka: 85' Jakub Sobkowiak

DWL: Daniel Guszczyński - Patryk Olaszczyk (80. Filip Bin), Stanisław Makowski, Maciej Łaszyński, Artur Adamski - Dawid Kaczmarek (75. Sławomir Witczak), Jakub Pawlaczyk (75. Patryk Antończak), Dominik Bednarek, Tomasz Smura, Mateusz Bednarek (80. Marcin Janas) - Michał Niedźwiedzki

Widzów: ok. 100