Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
26/10/2018
W niedzielę 28 października Wiara Lecha zakończy październikową kampanię. O godzinie 14:00 Kibole rozpoczną pojedynek z Koroną w Piaskach. Będzie to mecz 13. kolejki Ligi Międzyokręgowej.

Rywale Wiary Lecha w poprzednim sezonie występowali w czwartej lidze, w której po ostatnim meczu zostali sklasyfikowani na czternastym miejscu. W obecnej kampanii po udanym starcie Korona wpadła w dołek. Klub z Piasków w ostatnich trzech spotkaniach poniósł trzy porażki i nie potrafił zdobyć choćby bramki. W tabeli Koroniarze spadli na jedenaste miejsce. Wiarze Lecha idzie zdecydowanie lepiej. Kibole po ostatniej wygranej z LZS Stare Oborzyska utrzymali pozycję wicelidera, jednak nadal tracą do lidera aż osiem punktów. Taką przewagę Pogoń wypracowała sobie po ostatnim wyjazdowym pojedynku DWL, w którym okazała się lepsza od Wiary o jednego gola.

 

Kibole w tym sezonie spisują się na wyjazdach tak samo jak Korona u siebie. W pięciu spotkaniach obie drużyny odniosły dwa zwycięstwa i trzykrotnie musiały uznać wyższość, w przypadku Lechitów gospodarzy, w przypadku Koroniarzy gości.

 

Faworytem tego spotkania, i to zdecydowanym, będzie Korona. Wiele wskazuje na to,  że gospodarze będą bardziej … wypoczęci. Dzień wcześniej Wiara Lecha pojedzie pociągiem specjalnym do Szczecina na wyjazdowy mecz Kolejorza, który o 20:30 rozpocznie pojedynek z Pogonią. Kibole do Poznania wrócą kilka godzin przed wyjazdem do Piasków. DWL mecz Lecha w Szczecinie będzie mógł zobaczyć dzięki uprzejmości Korony, której działacze zgodzili się na przełożenie spotkania Ligi Międzyokręgowej z soboty na niedzielę.